Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sanok Rubber będzie rekomendował dywidendę, ale raczej niższą niż rok temu

1
Podziel się

Zarząd Sanok Rubber będzie chciał rekomendować akcjonariuszom wypłatę dywidendy, ale jej poziom - który zostanie określony w późniejszym terminie - będzie raczej niższy, niż ubiegłoroczny, zapowiedział prezes Piotr Szamburski.

Sanok Rubber będzie rekomendował dywidendę, ale raczej niższą niż rok temu
bDYdYDTp

"Jeżeli będziemy widzieli dobrą perspektywę akwizycji, będziemy chcieli przekonać akcjonariuszy, żeby zdecydowali o zatrzymaniu większej części zysku w spółce" - powiedział Szamburski na konferencji prasowej.

Przypomniał, że ostatnie dwa lata charakteryzowały się rekordowymi poziomami wypłaconej dywidendy dla akcjonariuszy. W poprzednim roku spółka wypłaciła z zysku za 2017 rok 3 zł dywidendy na akcję.

"Konkretny poziom rekomendacji przekażemy rynkowi bliżej terminu walnego zgromadzenia spółki, czyli w maju lub czerwcu" - zaznaczył prezes.

bDYdYDTr

Sanok Rubber Company S.A. to zajmuje się produkcją wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami. Spółka jest producentem mieszanek gumowych posiadającym bogatą ofertę produktową dla motoryzacji, budownictwa, rolnictwa, farmacji i AGD. Jest notowana na GPW od 1997 r.

bDYdYDTS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
adamk
2 lata temu
nic tylko dywidendy ich interesują, im szybciej tym lepiej! a na przyszłość nie ma komu myśleć! nie ma strategii długoterminowej, nie ma magazynu, hale produkcyjne dopiero się budują a masa kontraktów została odrzucona bo nie ma mocy przerobowych ot, taki komunistyczny kapitalizm