Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SAP: Polska ma szanse zacząć piąć się w światowych rankingach innowacyjności

0
Podziel się:

Warszawa, 12.09.2019 (ISBnews) - SAP Polska ocenia, że w Polsce wzbiera fala innowacyjności. Kraj ma szansę zacząć się piąć w światowych rankingach w tym zakresie, poinformował dyrektor zarządzający SAP Polska Andrzej Gibas.

SAP: Polska ma szanse zacząć piąć się w światowych rankingach innowacyjności

"Przez 30-letni okres wzrostu gospodarczego koncentrowaliśmy się głównie na budowie podstawowej infrastruktury. Dlatego wciąż pod względem innowacyjności wypadamy relatywnie słabo. Przypadków sukcesu gospodarczego takich, jak nasz jest w światowej historii niewiele. Jednak paliwo wzrostu z budowy infrastruktury podstawowej się kończy. Teraz czas zadbać, by w naszym kraju wytwarzać coraz więcej innowacji" - powiedział Gibas dziennikarzom podczas konferencji SAP NOW.

Dyrektor zarządzający SAP Polska stwierdził, że jako kraj "weszliśmy gospodarczo do ligi mistrzów" i jeżeli mamy się dalej rozwijać, prowadząc otwartą gospodarkę w warunkach międzynarodowej konkurencji, musimy sprostać coraz trudniejszym wyzwaniom.

"Do tego potrzebne są innowacyjność i jakość. Uważam, że istnieje silna korelacja między innowacją, a adopcją chmury. Polska w obu tych obszarach ma wiele do poprawy, wiele firm wciąż obawia się chmury obliczeniowej. Pomocna w zmianie tej sytuacji może być inicjatywa Operatora Chmury Krajowej, która zapewne będzie wspierać rozwój projektów cloud, zwłaszcza świadczonych z Polski. To może dodatkowo wspierać innowacyjność polskich marek, rozpoznawalnych nie tylko w naszym kraju, a pośrednio wspierać naszą drogę w górę w rankingach innowacyjności" - dodał dyrektor zarządzający SAP Polska.

Jako przykład wskazał transformację giełdowego producenta farb i lakierów Śnieżka, który realizuje proces cyfrowej transformacji.

"Podoba mi się, że ta spółka ma świadomość, że transformacja i postawienie na doświadczenie klienta to nie tylko tzw. frontend - czyli estetyczny layout aplikacji czy ciekawe punkty sprzedaży - ale także cały backend, czyli zaplecze technologiczne procesów budowy relacji B2B czy B2C przez firmy" - wskazał Gibas.

Dyrektor wsparcia sprzedaży SAP Polska Tomasz Niebylski powiedział podczas SAP NOW, że dynamika wzrostu przychodów SAP z chmury w Polsce znacznie rośnie.

"To rozwiązania, które mogą coraz szybciej i wygodniej być wdrażane. Jednocześnie paleta usług wykorzystujących chmurę na rynku mocno rośnie, budzi zainteresowanie nie tylko firm prywatnych, ale też sektora publicznego" - wskazał Niebylski.

Dodał, że kolejną okazją do przyspieszenia procesów innowacyjnych przez firmy w Polsce może być planowana w najbliższych latach migracja firm do systemu S/4HANA, będącego następcą systemów SAP ERP.

"Zachęcamy firmy do wdrażania jego w modelu chmurowym, ale ze względu na różnorodne cele i sytuację firm jest on dostępny też w modelu on-premise" - stwierdził Niebylski.

Przedstawiciele SAP podczas SAP NOW podali wyniki międzynarodowych badań IDC, które wskazują, że 54% użytkowników SAP planuje wdrożenie rozwiązań S/4 HANA w ciągu najbliższych 3 lat. Więcej niż 7 na 10 menedżerów zamierza zrealizować to wdrożenie w chmurze.

"W najbliższych latach rewolucja czeka wielu spośród ponad 400 tysięcy klientów SAP. Konsekwentnie zachęcamy ich do migracji do SAP S/4HANA, która wesprze ich biznes, wykorzystując w pełni możliwości współczesnych technologii" - podsumował dyrektor wsparcia sprzedaży w SAP Polska.

W sierpniu Andrzej Gibas objął stanowisko dyrektora zarządzającego SAP Polska. Zastąpił na tym stanowisku Kingę Piecuch, która w maju br. awansowała w europejskich strukturach SAP.

Jak zaznaczał wówczas Gibas, celem SAP Polska jest wsparcie nowych impulsów rozwojowych, innowacji i transformacji polskich firm w obliczu wyzwań związanych ze zmianami gospodarczymi.

SAP to koncern rozwijający oprogramowanie dla przedsiębiorstw.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)