Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Sasin: Import węgla przez spółki SP wyniósł 675,16 tys. ton w I kw. br.

8
Podziel się

Spółki Skarbu Państwa zaimportowały 675,16 tys. ton węgla energetycznego i koksującego w okresie styczeń-marzec 2020 r., poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Sasin: Import węgla przez spółki SP wyniósł 675,16 tys. ton w I kw. br.
(Flickr)
bDZqqugl

"Według danych przekazywanych w ramach badań statystycznych statystyki publicznej w formie sprawozdania G-09.4 'Import i przywóz (nabycie wewnątrzunijne) węgla kamiennego' w okresie styczeń-marzec 2020 r. (wstępne dane za marzec) spółki Skarbu Państwa zaimportowały 224 173 ton węgla energetycznego oraz 450 983 ton węgla koksowego. Powyższy import był niższy w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku o 1 088 051 ton" - napisał Sasin w odpowiedzi na interpelację poselską.

W okresie styczeń-marzec 2020 r. do Polski zaimportowano prawie 2 mln ton węgla kamiennego mniej niż w analogicznym okresie roku 2019, z czego import węgla energetycznego zmniejszył się o 1,64 mln ton, podał także minister.

bDZqqugO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(8)
Krakus
12 miesięcy temu
Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że PiS i J. Kaczyński to komuniści na usługach W. Putina.
Zofis
12 miesięcy temu
Ręka rękę myje dobra zmjana
Jhg
12 miesięcy temu
To jest partia interesow rosyjskich. Nie slucham co mowi pis, a patrze co robia. I z tego co robia widze ze najwiecej na ich decuzjach zyskuja rosjanie
bDZqqugP
Kamikadze
12 miesięcy temu
Ciekawe ile za sprowadzenie tylu ton zainkasowal kasy dla siebie darmozjad
Jura
12 miesięcy temu
Przecież podobno są ogromne zapasy wydobytego w Polsce!!!!To po co ten import??????