Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
29.05.2020 09:42

Sejm dokonał zmian w przepisach dot. harmonizacji opodatkowania handlu w UE

Sejm przyjął nowelizację kilku ustaw podatkowych, uszczelniających system podatku od osób prawnych, a także harmonizujących i upraszczających przepisy dotyczące opodatkowania handlu między państwami członkowski Unii Europejskiej. Za nowelizacją opowiedziało się 445 posłów 11 było przeciwnych, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nowelizacja wprowadza zmiany w sześciu ustawach: o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) ordynacji podatkowej, kodeksie karnym skarbowym, ustawie o podatku od towarów i usług (VAT), Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz o wymianie informacji skarbowej z innymi państwami.

Wynikają one z konieczności wdrożenia do polskiego prawa unijnej dyrektywy 2018/1910 dotyczącej harmonizacji i uproszczenia niektórych przepisów w systemie podatku od wartości dodanej dotyczących opodatkowania handlu między państwami członkowskimi.

Zgodnie ze zmianami, każdy podatnik ma przedkładać informacje o numerze identyfikacyjnym VAT podatników, dla których adresowane są towary, wysyłane lub transportowane w ramach procedury magazynu typu call-off stock, a także o wszelkich zmianach w przedłożonych informacjach.

Ponadto podmioty, zarejestrowane jako podatnicy VAT UE, którzy przemieszczają towary z terytorium kraju na terytorium innego państwa członkowskiego w procedurze magazynu typu call-off stock, są obowiązani składać w urzędzie skarbowym informacje podsumowujące o dokonanych przemieszczeniach towarów oraz o wszelkich zmianach tego dotyczących.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz