Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm dokonał zmian w przepisach dot. harmonizacji opodatkowania handlu w UE

0
Podziel się:

Sejm przyjął nowelizację kilku ustaw podatkowych, uszczelniających system podatku od osób prawnych, a także harmonizujących i upraszczających przepisy dotyczące opodatkowania handlu między państwami członkowski Unii Europejskiej. Za nowelizacją opowiedziało się 445 posłów 11 było przeciwnych, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Sejm dokonał zmian w przepisach dot. harmonizacji opodatkowania handlu w UE
bEsqaNyt

Nowelizacja wprowadza zmiany w sześciu ustawach: o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) ordynacji podatkowej, kodeksie karnym skarbowym, ustawie o podatku od towarów i usług (VAT), Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz o wymianie informacji skarbowej z innymi państwami.

Wynikają one z konieczności wdrożenia do polskiego prawa unijnej dyrektywy 2018/1910 dotyczącej harmonizacji i uproszczenia niektórych przepisów w systemie podatku od wartości dodanej dotyczących opodatkowania handlu między państwami członkowskimi.

Zgodnie ze zmianami, każdy podatnik ma przedkładać informacje o numerze identyfikacyjnym VAT podatników, dla których adresowane są towary, wysyłane lub transportowane w ramach procedury magazynu typu call-off stock, a także o wszelkich zmianach w przedłożonych informacjach.

bEsqaNyv

Ponadto podmioty, zarejestrowane jako podatnicy VAT UE, którzy przemieszczają towary z terytorium kraju na terytorium innego państwa członkowskiego w procedurze magazynu typu call-off stock, są obowiązani składać w urzędzie skarbowym informacje podsumowujące o dokonanych przemieszczeniach towarów oraz o wszelkich zmianach tego dotyczących.

bEsqaNyW
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)