Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senacka Komisja za zmianami w sposobie obliczania PKB

0
Podziel się:

Senacka Komisja Finansów Publicznych rekomenduje Senatowi przyjęcie bez poprawek nowelizacji ustawy o sposobie obliczania wartości rocznego produktu krajowego brutto, zakładającej wyodrębnienie Warszawy jako odrębnego regionu do celów statystyki publicznej.

Senacka Komisja za zmianami w sposobie obliczania PKB
bEspLCHp

"Jedyna zmiana, która była wprowadzona w tej rundzie rewizji dotyczyła wyodrębnienia Warszawy jako odrębnego regionu. Mamy teraz 17 regionów statystycznych. Była to inicjatywa urzędu marszałkowskiego i władz województwa, które bardzo długo zabiegały o to, żeby takie wyłączenie zrobić" - powiedział prezes Głównego Urzędu Statystycznego Dominik Rozkrut w trakcie posiedzenia Komisji.

Zaznaczył, że "zmiany takie nie są niczym nadzwyczajnym", kraje członkowskie Unii Europejskiej mogą ich dokonywać 2-3 lata.

"Przypuszczam, że głównym motorem tego wyłączenia była okoliczność, że PKB w całym województwie per capita niebezpiecznie zbliżał się do poziomu, w którym dotacje nie byłyby przyznane, wobec tego należało wyodrębnić tę część województwa, która jest słabiej rozwinięta" - powiedział Rozkrut.

bEspLCHr

Podział na Warszawę i okolice miał przyczynić się do tego, żeby dotacje unijne nie zostały utracone.

bEspLCHS
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)