Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Skarbówka kwestionuje rozliczenia podatkowe znanego producenta piwa. Do zapłaty 140 mln zł

62
Podziel się:

Jeden z najbardziej znanych producentów piwa ma problemy z urzędem celno-skarbowym. Wyniki kontroli wykazały błędy w rozliczeniach podatkowych za 2014 rok. Z ustaleniami nie zgadzają się władze Grupy Żywiec.

Skarbówka kwestionuje rozliczenia podatkowe znanego producenta piwa. Do zapłaty 140 mln zł
piwo butelka piwa (Pixabay, NickyPe)

Grupa Żywiec otrzymała wynik kontroli celno-skarbowej za 2014 rok. Zdaniem urzędników wysokość dodatkowego zobowiązania podatkowego z tytułu wskazanych nieprawidłowości wynosi około 90 mln zł.

To kwota podatku dochodowego od osób prawnych, który nie został w przeszłości zapłacony, a zdaniem skarbówki powinien. Do tego dochodzi około 48 mln zł z tytułu odsetek.

Zarzuty dotyczą rozliczeń podatkowych, gdzie Żywiec miał niewłaściwie ujmować koszty uzyskania przychodów związane z odpisami amortyzacyjnymi od znaków towarowych.

Zobacz także: Inflacja w Polsce się rozpędza. Dane potwierdzają, wydatki rodzin znacznie wzrosły

Władze spółki wskazują jednocześnie, że urzędnicy w wyliczeniu zobowiązania podatkowego nie uwzględnił odliczonych przez spółkę strat podatkowych za lata 2012-2013.

Zarząd nie zgadza się z ustaleniami zawartymi w wyniku kontroli, gdyż w jego opinii "wnioski UCS zawarte w tym dokumencie nie znajdują uzasadnienia na gruncie obowiązujących przepisów prawa, a także dotychczasowego orzecznictwa sądów administracyjnych dotyczącego spraw o zbliżonym stanie faktycznym i prawnym".

Spółka podkreśla, że jest w posiadaniu indywidualnych interpretacji prawa podatkowego wydanych w imieniu ministra finansów potwierdzających zasadność podjętych przez nią działań w ramach rozliczeń podatkowych sprzed lat.

Zarząd zapowiada, że będzie kwestionować ustalenia kontroli celno-skarbowej.

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce. W 2020 roku grupa sprzedała 12,2 mln hektolitrów tego trunku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(62)
Winelover
2 lata temu
Może się mylę, ale Wyglada to jak popularny ma przełomie dekad przekret “optymalizacja na znakach”, nie było w bilansie... pstryk jest. Lista magikow, nie tylko z tej branży jest długa. Audytor to klepnał hmm?
as54
2 lata temu
pis szuka kogo jeszcze można ograbić , cyrk głupoty ,niekompetencji i ignorancji trwa .
Strasznie
2 lata temu
nieporadni są ci ze skarbówki ... jak dopiero teraz wykazali uszczuplenie to niech je uzupełnią z własnych pensji i wezmą się do efektywnej pracy , jeśli zaś ich przełożony kazał się ślimaczyć by odsetki były większe to też ze swoich niech dołoży i to szybko bo odsetki od odsetek będą rosły
cox
2 lata temu
PICowcom kończą się pieniądze, które można ukraść, więc należy się takich cudów częściej spodziewać
shamda
2 lata temu
Brawo skarbówka żywiec nie jest w Polskich rękach. Pilnować by nas nie okradali.
...
Następna strona