Notowania

dek
21-09-2015 (12:24)

Dekpol będzie współpracować z amerykańskim Caterpillarem

Obecnie firma eksportuje łyżki koparkowe i osprzęty do maszyn budowlanych m.in. do Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwecji i Norwegii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Caterpillar)

Notowany na warszawskiej Dekpol będzie dostarczał stalowe elementy dla jednego z największych producentów maszyn budowlanych i górniczych na świecie. Caterpillar przyznał firmie status zatwierdzonego dostawcy stalowych elementów konstrukcji maszyn budowlanych.

Dzięki temu spółka będzie się na tym polu lepiej rozwijać. Warto pamiętać, że jest to tylko jeden z trzech filarów działalności spółki Dekpol. Firma prowadzi również działalność z zakresu generalnego wykonawstwa oraz działalności deweloperskiej.

W prawie wszystkich produktach Caterpillar wykorzystywane są elementy stalowe, dlatego spółka liczy na rozszerzenie współpracy. - Jko sprawdzony partner mamy szansę na dalsze poszerzenie współpracy w przyszłości - stwierdził Andrzej Kuchtyk, członek zarządu i dyrektor zarządzający ds. produkcji w Dekpol S.A., cytowany w komunikacie prasowym.

Obecnie Dekpol eksportuje łyżki koparkowe i osprzęty do maszyn budowlanych m.in. do Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwecji i Norwegii. Firma posiada certyfikat SSAB "Hardox in my body".

Jak podaje spółka, w ostatnim czasie uruchomiona została nowa hala produkcyjna, posiadająca zautomatyzowany ciąg produkcyjny. Dział produkcji jest w pełni samowystarczalny na każdym etapie obróbki, przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń jak plazmy 3D, walcarki, centra obróbcze i najnowocześniejsze automaty i roboty spawalnicze.

Notowania akcji Dekpol od lutego 2015 roku

Mocnej reakcji na tę informację nie było. Akcje spółki tracą w poniedziałek 2,4 procent. Dekpol jest notowany na giełdzie od 8 stycznia 2015 roku. Od momentu debiutu zyskała prawie 10 procent. Mocny wzrost akcji spółki odnotowano na początku marca. W pierwszej połowie tego roku zysk netto firmy wyniósł 5,02 mln złotych wobec 4,07 mln złotych zysku w analogicznym okresie roku poprzedniego. Przychody ze sprzedaży osiągnęły wartość 138,48 mln złotych. Jest to wzrost o 33 procent rok do roku.

Tagi: dek, dekpol, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie