Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Soros inwestuje w Polsce. Kupił pośrednio akcje Agory

13
Podziel się:

W sumie MDIF Media Holdings nabył 5,35 mln akcji wydawcy "Gazety Wyborczej".

Miliarder George Soros
Miliarder George Soros (Wikimedia/World Economic Forum/ CC SA-2.0)
bEKhsmGJ

MDIF Media Holdings, spółka zależna od Media Development Fund wspieranego przez miliardera Georga Sorosa, kupiła ponad 5 mln akcji wydawcy "Gazety Wyborczej". Po finalizacji tej transakcji fundusz posiada łącznie 11,22 proc. udziałów w spółce Agora.

W sumie MDIF Media Holdings nabył 5,35 mln akcji Agory, co stanowi 8,26 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki. Fundusz stał się tym samym czwartym podmiotem, pod względem wielkości udziałów w tej firmie. Większym udziałowcem Agory jest tylko OFE PZU Złota Jesień (15,93 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki), OFE Nationale-Nederlanden (14,28 udziałów) oraz Agora Holding Sp. z o.o. (11,33 proc. udziałów).

Kwoty transakcji nie ujawniono. Biorąc jednak obecną wartość pojedynczej akcji (12,84 zł) wydawcy "Gazety Wyborczej" na GPW, to kupujący mógł zapłacić za nie około 68,7 mln zł.

bEKhsmGL

Notowania akcji Agory w czerwcu

Transakcję rozliczono 3 czerwca. "Przed przeprowadzeniem transakcji kupujący nie posiadał bezpośrednio, a podmiot dominujący pośrednio żadnych akcji spółki" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Agorę.

O transakcji spółka poinformowała z opóźnieniem. Działanie to uzasadniała tym, że mogłoby to wpłynąć na przebieg negocjacji i tym samym naruszyć słuszny interes spółki. Dodała także, że mogło to również "w nieuzasadniony sposób wpłynąć na ocenę sytuacji i decyzję obecnych lub potencjalnych akcjonariuszy spółki".

"W ocenie spółki, opóźnienie przekazania powyższej informacji poufnej nie spowodowało wprowadzenia w błąd opinii publicznej, jak również zapewnione zostało zachowanie poufności treści powyższej informacji poufnej do chwili jej przekazania" - dodano w komunikacie.

bEKhsmHm
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
Gobo
5 lata temu
Kupuje aby głosić żydowskie brednie.
jur73
5 lata temu
[QUOTE] Soros inwestuje w Polsce. Kupił pośrednio akcje Agory [/QUOTE] Na interesach z Sorosem raczej nie wychodzi się najlepiej .
szalom
5 lata temu
i tak zostały w wielkiej pejsatej rodzinie
bEKhsmHn
Jankowiakkk
5 lata temu
Soros chce zniszczyć cwyilizację europejską. Gie-Wu mu w tym pomaga od dawna, więc kupno akcji niczego tu nie zmienia.
asder
5 lata temu
Czy więc jest to już oficjalny organ lobby górali ze Wzgórz Golan w Polsce?