Notowania

ago
08.06.2016 10:07

Soros inwestuje w Polsce. Kupił pośrednio akcje Agory

W sumie MDIF Media Holdings nabył 5,35 mln akcji wydawcy "Gazety Wyborczej".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/World Economic Forum/ CC SA-2.0)
Miliarder George Soros

MDIF Media Holdings, spółka zależna od Media Development Fund wspieranego przez miliardera Georga Sorosa, kupiła ponad 5 mln akcji wydawcy "Gazety Wyborczej". Po finalizacji tej transakcji fundusz posiada łącznie 11,22 proc. udziałów w spółce Agora.

W sumie MDIF Media Holdings nabył 5,35 mln akcji Agory, co stanowi 8,26 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki. Fundusz stał się tym samym czwartym podmiotem, pod względem wielkości udziałów w tej firmie. Większym udziałowcem Agory jest tylko OFE PZU Złota Jesień (15,93 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki), OFE Nationale-Nederlanden (14,28 udziałów) oraz Agora Holding Sp. z o.o. (11,33 proc. udziałów).

Kwoty transakcji nie ujawniono. Biorąc jednak obecną wartość pojedynczej akcji (12,84 zł) wydawcy "Gazety Wyborczej" na GPW, to kupujący mógł zapłacić za nie około 68,7 mln zł.

Notowania akcji Agory w czerwcu

Transakcję rozliczono 3 czerwca. "Przed przeprowadzeniem transakcji kupujący nie posiadał bezpośrednio, a podmiot dominujący pośrednio żadnych akcji spółki" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Agorę.

O transakcji spółka poinformowała z opóźnieniem. Działanie to uzasadniała tym, że mogłoby to wpłynąć na przebieg negocjacji i tym samym naruszyć słuszny interes spółki. Dodała także, że mogło to również "w nieuzasadniony sposób wpłynąć na ocenę sytuacji i decyzję obecnych lub potencjalnych akcjonariuszy spółki".

"W ocenie spółki, opóźnienie przekazania powyższej informacji poufnej nie spowodowało wprowadzenia w błąd opinii publicznej, jak również zapewnione zostało zachowanie poufności treści powyższej informacji poufnej do chwili jej przekazania" - dodano w komunikacie.

Tagi: ago, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-06-2016

ZENEK 458[QUOTE] Media Development Fund wspieranego przez miliardera Georga Sorosa, kupiła ponad 5 mln akcji wydawcy "Gazety Wyborczej". Po finalizacji … Czytaj całość

08-06-2016

ZENEK 458TO TERAZ WSZYSTKO JASNE DLACZEGO POWSTAŁ KOD SOROS KUPIŁ GAZETE WYBORCZĄ STĄD ANTYPOLSKIE NASTAWIENIE GAZETY DO POLAKÓW APEL DO POLAKOW NIE … Czytaj całość

08-06-2016

Arcanum.Fajnie, następne narzędzie propagandy w rękach Sorosa pod postacią GuanaWyborczego. Poza zwolennikami KO(L)Du, komitetu obrony lewackiej demokracji … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)