Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
14.06.2019 17:40

Strategia Pepees na 2019-2024 zakłada m.in. współpracę z inwestorem branżowym

Warszawa, 14.06.2019 (ISBnews) - Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego Pepees przyjęło "Strategię grupy kapitałowej Pepees na lata 2019-2024", która zakłada m.in wzrost przychodów do 294,17 mln zł w 2024 r. oraz dynamiczny wzrost zysku operacyjnego. Celem jest  umocnienie pozycji lidera w sektorze przetwórstwa rolno-spożywczego, oferującego szeroki asortyment produktów skrobiowych i wdrażającego produkty innowacyjne, podała spółka. Kluczowe dla dalszego rozwoju grupy będzie, nawiązanie współpracy z partnerem branżowym. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Spółka zdefiniowała następujące cele strategiczne:

- Zwiększenie wartości i udziału w rynku grupy kapitałowej Pepees przez rozwój organiczny i akwizycje,

- Poszerzenie rynków docelowych i oferty produktowej, w tym o modyfikaty skrobiowe,

- Nawiązanie współpracy z inwestorem branżowym,

- Zintensyfikowanie i usprawnienie pozyskiwania surowca,

- Optymalizacja funkcjonowania grupy kapitałowej Pepees" - czytamy w komunikacie.

Wśród celów finansowych wskazanych w prezentacji znalazły się także: utrzymanie rentowności sprzedaży, obniżenie kosztów funkcjonowania, poprawę zdolności do pozyskiwania kapitału i nowych źródeł finansowania.

"Kluczowe dla dalszego rozwoju GK Pepees będzie, przewidywane w strategii, nawiązanie współpracy z partnerem branżowym, w szczególności z sektora spożywczego, farmaceutycznego, suplementów diety i produktów przeznaczonych dla dzieci. Realizacja strategii wymaga zapewnienia stosownego know-how i znacznych inwestycji w rozwój nowych produktów, w szczególności modyfikatów i nowoczesnych technologii" - czytamy dalej.

Spółka planuje przeprowadzenie rozmów z inwestorami strategicznymi do końca 2020 roku.

W dłuższym termiie tj. do 2024 roku korzystając ze środków własnych, kredytów, emisji akcji, innych źródeł zewnętrznych oraz zakładając pozyskanie kapitału od inwestora branżowego, Pepees planuje wdrożenie działań umożliwiających wprowadzenie na rynek atrakcyjnej oferty produktowej, w tym m.in. wprowadzenie na europejski rynek spożywczy i farmaceutyczny modyfikatów skrobiowych.

Pepees zaznaczył, że zawarte w strategii informacje i założenia w żadnym zakresie nie stanowią prognozy ani szacunków wyników finansowych spółki, a jedynie są próbą kwantyfikacji wybranych poziomów wielkości operacyjnych i finansowych, do których realizacji dążyła będzie spółka.

"Mając na uwadze wieloletnią perspektywę przyjętej strategii zarząd spółki zwraca jednocześnie uwagę, że może wystąpić szereg ryzyk i czynników od spółki niezależnych, które mogą wpłynąć na brak możliwości osiągnięcia założonych celów strategicznych lub pożądanych celów ekonomicznych" - podsumowano.

Pepees to notowany na GPW wiodący polski producent wysokojakościowych naturalnych produktów skrobiowych.

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz