Notowania

giełda
10.02.2015 08:36

Ceny metali spadają. Obawy o Chiny

Na rynek napłynęły kolejne słabe dane z chińskiej gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksandr Kondratuk/RIA Novosti/EAST NEWS)

Miedź na giełdzie w Londynie tanieje, podobnie jak inne metale przemysłowe. To reakcja na dane o inflacji w Chinach - informują maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 5.659,50 USD za tonę, po zniżce o 0,2 proc. W Nowym Jorku miedź w kontraktach na marzec tanieje o 0,3 proc. do 2,5730 USD za funt.

Miedź na giełdzie metali w Szanghaju w dostawach na kwiecień bez zmian po 41.280 juanów za tonę (6.612 USD). Ceny konsumpcyjne w Chinach w styczniu wzrosły rdr o 0,8 proc., po wzroście w grudniu 2014 o 1,5 proc. - podało we wtorek biuro statystyczne w Pekinie.

To najniższe wskazanie od końca 2009 r. i kolejna oznaka osłabienia chińskiej gospodarki. Analitycy spodziewali się wzrostu CPI rdr o 1,0 proc.

_ - Inwestorzy widzą, że Chiny przechodzą okres słabszego rozwoju gospodarczego i dlatego jest presja na spadki cen metali _ - mówi Gavin Wendt, dyrektor i starszy analityk rynku surowców w Mine Life Pty. - _ Dane o inflacji mogą zmusić władze Chin do dalszego stymulowania gospodarki _ - dodaje.

Rynek w związku z danymi o CPI spodziewa się obniżki stóp procentowych przez bank centralny Chin. Analitycy prognozują obniżkę jeszcze przed końcem tego kwartału.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz