Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
02.03.2020 14:21

Tauron Polska Energia został sponsorem Polskiej Ligi Siatkówki

Tauron Polska Energia został sponsorem tytularnym Ligi Siatkówki Kobiet, a także 1 Ligi Mężczyzn, Pucharu Polski kobiet i mężczyzn oraz sponsorem strategicznym PlusLigi i Superpucharów Polski kobiet i mężczyzn, podała spółka. Umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Cieszymy się, że dołączamy do tej wielkiej siatkarskiej rodziny, a naszym klubom życzę sportowych sukcesów" - powiedział, prezes Tauron Polska Energia Filip Grzegorczyk, cytowany w komunikacie.

"Polska siatkówka to esencja współczesnego sportu. Z jednej strony sukcesy na najważniejszych światowych imprezach, z drugiej strony rozgrywki krajowe na najwyższym poziomie, przyciągające miliony fantastycznych kibiców. Dla Grupy Tauron ta współpraca ma również ogromny potencjał biznesowy" - dodał Grzegorczyk.

Tauron podkreśla, że od lat wspiera rozwój polskiego sportu, sponsorując zawodowców, paraolimpijczyków, amatorów oraz juniorów. Do najważniejszych imprez w portfolio firmy zaliczyć można: Tour de Pologne, Tauron Junior Cup, finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu - Tauron SEC. Firma jest również sponsorem strategicznym Olimpiad Specjalnych.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Skonsolidowane przychody sięgnęły 18,1 mld zł w 2018 r.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-03-2020

lew1310mogl choc napisac ze to w imieniu jego klientow

03-03-2020

Smutne 2020To wszystko za pieniądze akcjonariuszy. Kurs zalicza kolejne minima. Dywidendy nie było od dawna. Skąd pieniadze na sponsoring?

02-03-2020

oloa dywidendy nie ma kto wypłacić, gdzie jest parszywa prokuratura III RP

Rozwiń komentarze (3)