Notowania

chemia
13.05.2019 19:05

Tchórzewski: Rozpoczęło się opróżnianie rurociągów z zanieczyszczonej ropy

Rozpoczęło się opróżnianie systemu rurociągowego z zanieczyszczonej ropy, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. Według niego, trudno jest określić, kiedy ponownie mogłyby rozpocząć się dostawy rurociągiem "Przyjaźń".

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rozpoczęliśmy opróżnianie systemu rurociągowego z zanieczyszczonej ropy. Ona idzie w części jako domieszka do produkcji. Myślę, że sobie z tym poradzimy. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami, jeśli chodzi o rafinerie niemieckie" - powiedział Tchórzewski dziennikarzom w kuluarach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach. Agencja ISBnews jest głównym patronem medialnym EKG.

Minister wskazał, że trudno jest określić, kiedy ponownie mogłyby rozpocząć się dostawy rurociągiem "Przyjaźń".

"Nawet dziesiątki dni w tej dziedzinie nie stanowią dla nas problemu, rezerwy są wystarczające" - podkreślił Tchórzewski.

Wyjaśnił, że rezerwy są na bieżąco uzupełniane. a stabilność produkcji w rafinerii jest możliwa m.in. dzięki dostawom poprzez Naftoport.

"Jeśli będzie taka potrzeba, to będziemy to robili" - powiedział minister zapytany o możliwość uwalniania kolejnych rezerw ropy.

24 kwietnia br. PERN wstrzymał dostawy rosyjskiej ropy polskim odcinkiem rurociągu "Przyjaźń", z uwagi na zanieczyszczenie surowca chlorkami organicznymi, które mogły spowodować fizyczne uszkodzenie instalacji rafineryjnych. Do tej pory praca rurociągu nie została wznowiona.

Tagi: chemia, farmacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-05-2019

Zainspirowany3 tygodnie bez dostaw rurociągiem powinno każdego poważnie zastanowić co się za tym kryje. Zapasy zapasami, ale po 90 dniach zapasy się wyczerpią i … Czytaj całość

13-05-2019

m-53@zainspirowany (przez kogo???) Otóż jest więcej możliwości niż Zatoka Perska. Choćby rosyjski terminal w Ust-Łudze.

15-05-2019

Borys BarakBędą przeciągać bo mają powód i sposobność pokazać Ruskim. Odwet za Możejki.

Rozwiń komentarze (3)