Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

THC SICAV-RAIF ma zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad Radpolem

0
Podziel się:

THC SICAV-RAIF S.A. - podmiot z Grupy Tar Heel Capital - otrzymał bezwarunkową zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie kontroli nad Radpolem, podała spółka.

THC SICAV-RAIF ma zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad Radpolem
(WP)
bEshXRMB

"Wzywający niniejszym informuje, że w dniu 29 czerwca 2020 r. powziął informację o uzyskaniu bezwarunkowej zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez wzywającego bezpośredniej kontroli nad spółką" - czytamy w komunikacie podmiotu pośredniczącego.

14 maja br. THC SICAV-RAIF ogłosił wezwanie do sprzedaży 100% akcji Radpolu (38 260 605 szt.) po cenie 1,32 zł za 1 akcję. 26 czerwca wzywający podwyższył cenę do 2 zł za akcję.

"Zaproponowana cena oznacza premię w stosunku do ceny rynkowej przed wezwaniem w wysokości 69,5% oraz premię do średniej ceny ważonej wolumenem (VWAP) w wysokości 52,7%" - czytamy w komunikacie wzywającego.

bEshXRMD

Termin zapisów na sprzedaż akcji kończy się 8 lipca. Zapisy przyjmowane są w Santander Biurze Maklerskim (podmiot pośredniczący) oraz Biurze Maklerskim mBanku, Millennium Domu Maklerskim, Domu Maklerskim BOŚ oraz Biurze Maklerskim PKO Banku Polskiego (członkowie konsorcjum detalicznego).

"Jak wskazano w treści wezwania, wzywający traktuje inwestycję w akcje jako inwestycję długoterminową. Wzywający nie zamierza zmieniać zasadniczo profilu działalności spółki ani lokalizacji prowadzenia działalności" - czytamy dalej.

Radpol to wytwórca i dostawca instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Kluczowymi odbiorcami produktów grupy są takie sektory, jak energetyka, gazownictwo, ciepłownictwo, kolejnictwo czy motoryzacja. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

bEshXRNe
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)