Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Uczestnicy PPK w PKO TFI zgromadzili ponad 1 mld zł na rachunkach 

2
Podziel się

Warszawa, 13.01.2021 (ISBnews) - Uczestnicy pracowniczych planów kapitałowych (PPK) prowadzonych przez PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (PKO TFI) zgromadzili na swoich rachunkach ponad 1 mld zł, podała spółka. Suma środków zgromadzonych w ramach tego programu emerytalnego w PKO TFI podwoiła się w ciągu 6 miesięcy. 

Uczestnicy PPK w PKO TFI zgromadzili ponad 1 mld zł na rachunkach 
bDBdmVSJ

"Obecnie mamy blisko pół miliona uczestników programu, na których rachunki wpłynęły co najmniej pierwsze składki. Liczba takich rachunków w PKO TFI systematycznie wzrasta. Tylko w ciągu miesiąca odnotowaliśmy przyrost o ponad 25 tys. Ten proces potwierdza nasze wcześniejsze prognozy - Program PPK stopniowo zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników i wzbudza coraz większe zaufanie. Przykład pracowników aktywnie w nim uczestniczących wpływa pozytywnie na inne osoby wahające się czy uczestniczyć w PPK" - powiedział prezes PKO TFI Piotr Żochowski, cytowany w komunikacie.

Jak wskazano, PKO TFI obecnie ma blisko 35-proc. udział w rynku aktywów PPK.

"Doświadczenie w zakresie wcześniejszego wdrażania i prowadzania bliźniaczych do PPK - pracowniczych planów emerytalnych (PKO TFI prowadzi blisko 81,5 tys. tych rachunków) miało m.in. wpływ na to, że PKO TFI zdobyło zaufanie zarówno dużych i średnich firm w sektorze prywatnym, jak i ważnych instytucji sektora finansów publicznych. Wyprzedzając ustawowe terminy przystąpienia do programu, umowy na prowadzenie PPK podpisały już z PKO TFI: Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowa Inspekcja Pracy Główny Inspektorat Pracy" - czytamy w komunikacie.

bDBdmVSL

W styczniu ruszył ostatni etap wdrażania PPK, który obejmuje podmioty sektora publicznego oraz małe i mikro firmy. Terminy zawarcia umów dla jednostek sektora publicznego są następujące: do 26 marca 2021 r. umowa o zarządzanie PPK oraz do 10 kwietnia 2021 r. umowa o prowadzenie PPK, dla pozostałych firm terminy zawarcia tych umów to odpowiednio: do 23 kwietnia 2021 r. oraz do 10 maja 2021 r.

PKO TFI istnieje od 1997 roku. Należy do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zarządza środkami powierzonymi przez ponad 1 mln inwestorów indywidualnych i korporacyjnych.

bDBdmVTm
Źródło:
KOMENTARZE
(2)
Klarson
2 tyg. temu
A ja w programie jestem od samego poczatku wprowadzenia go do duzych firm i sobie chwale. kasa odklada sie automatycznie, mamy dodatkowe zrodla dochodu wiec naprawde spoko opcja na odlozenie kasy na przyszlosc
Polak
2 tyg. temu
Uczestnicy PPK ha ha . To tacy są???