Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
03.03.2020 13:29

UE wzywa firmy do składania projektów badań nad terapią koronawirusa

Partnerstwo publiczno-prywatne, utworzone przez Komisję Europejską i przemysł farmaceutyczny (Inicjatywa Medycyny Innowacyjnej) ogłosiło wezwanie do składania projektów badawczych, których celem jest opracowanie diagnostyki i terapii koronawirusa COVID-19, poinformowano w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Środki na ten cel w wysokości do 45 mln euro mają pochodzić z unijnego programu badań i innowacji "Horyzont 2020". Komisja Europejska oczekuje, że firmy farmaceutyczne przekażą na ten cel środki w podobnej wysokości.

"Z zadowoleniem przyjmuję szybką reakcję Inicjatywy Medycyny Innowacyjnej na koronawirusa. Ta współpraca sektora publicznego i prywatnego łączy wiedzę i zasoby w walce z rozprzestrzenianiem się tego wirusa. Pomoże to przyspieszyć rozwój metod leczenia i diagnostyki w obliczu globalnej sytuacji kryzysowej i zwiększy nasze przygotowanie na wypadek przyszłych epidemii" - podkreśliła komisarz ds. Innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży Mariya Gabriel, cytowana w komunikacie.

Wezwanie do składania wniosków projektowych to część skoordynowanej reakcji UE na zagrożenie dla zdrowia publicznego związane z COVID-19. Wnioski można składać do 31 marca 2020 roku.

Obecnie na świecie zanotowano ponad 91 tys. zachorowań na koronawirusa, ponad 80 tys. w Chinach. W Europie najwięcej osób zachorowało we Włoszech (ponad 2 tys.), we Francji (ponad 190), w Niemczech (ponad 160), ale także w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Belgii. W ostatnich dniach pojawiły się informacje o pierwszych zachorowaniach w Czechach, na Łotwie i w Portugalii.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-03-2020

AdamCiekawe, czy w formularzach aplikacyjnych o dotacje znajdą się pytania w stylu: “jak badania wpłyną na równouprawnienie kobiet?” albo “czy do … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)