Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|
aktualizacja

Ursus chce wrócić do Tanzanii. Jeśli przetrwa, to może już w tym roku

5
Podziel się:

Ursus prowadzi restrukturyzację, chce wyprzedawać majątek, ale jednocześnie ma plany. Dzięki funduszom rządowym jest już obecny w Afryce, a chce być tam obecny jeszcze bardziej.

Polskie ciągniki mogą znów ruszyć do Afryki. O ile Ursus przetrwa
Polskie ciągniki mogą znów ruszyć do Afryki. O ile Ursus przetrwa (Materiały prasowe, Ursus)

- Projekt tanzański o wartości 100 mln dol. jest gotowy mniej więcej w połowie. Jego realizacja została wstrzymana z powodu braku środków, ale chcemy go dokończyć i wejść szerzej do Afryki. Do Tanzanii chcielibyśmy wrócić w drugiej połowie tego roku - powiedział Tomasz Zadroga w rozmowie z ISBnews.

Według niego, dla umowy z Zambią spółka chciałaby z kolei poszukać finansowania czysto komercyjnego.

Zobacz też: Nino o biznesie: Ursus dopuszcza inwestora zewnętrznego – „w Warszawie tylko biuro handlowe”.

- Pierwotny kontrakt z Zambią miał mieć wartość 100 mln dol. W perspektywie kilku lat ta kwota jest jak najbardziej do zrealizowania - ocenił Zadroga.

- Prowadzimy także rozmowy w innych afrykańskich krajach. Afryka gwarantuje nam skok do przodu, bo daje potencjał na duże wolumeny, których nie jest w stanie zapewnić rynek polski. Mówimy o kilku tysiącach ciągników w ramach każdego kontaktu, czyli tylu, ile w Polsce sprzedajemy w całym roku. Ponadto w Afryce posiadamy dobrą markę, cieszymy się renomą i zaufaniem kontrahentów - dodał.

Ursus ma nadzieję, że zawarcie układu z wierzycielami pozwoli spółce otworzyć nowe linie kredytowe dedykowane wyłączenia dla projektów afrykańskich.

Ursus Bus walczy o dofinansowanie

To niejedyny pomysł Ursusa na przetrwanie. Spółka zależna, Ursus Bus po tym jak straciła ośmiomilionowy grant od NCBiR na produkcję samochodu elektrycznego, złożyło część dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia.

Jednocześnie Ursus poinformował, że zamawiający nie uwzględnił wniosku lidera konsorcjum Ursus Bus, tj. spółki Ursus Bus, zależnej od Ursusa, złożonego w dniu 31 maja 2019 r., o przedłużenie do 29 czerwca 2019 r. terminu na dostarczenie, wymaganych do umowy B+R, dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia oraz pozostałych wymaganych informacji.

Poza tym, sąd Rejonowy w Lublinie, wydał w poniedziałek postanowienie o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego wobec Ursus Dystrybucja, spółki zależnej Ursusa.

"Sąd wyznaczył na sędziego komisarza sędziego Sądu Rejonowego Lublin - Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku panią Joannę Koryl-Oleszko, zaś na nadzorcę sądowego pana Leszka Jarosza" - czytamy w komunikacie.

W ocenie zarządu Ursusa w restrukturyzacji, objęcie ww. spółki zależnej formalną restrukturyzacją nie powinno wpłynąć negatywnie na realizację planu restrukturyzacyjnego przez Ursus.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Pracownik
5 lata temu
Tak jak podaje Ursus w którymś komunikacie że sprzedają 1500 ciągników 1000przyczep rocznie ,to nie chcieliby sprzedać zakładu w D.Miescie,tylko liczyli by zyski
bodek
5 lata temu
zarajczyków za kraty i ursus stanie na cztery koła
piotrg
5 lata temu
niech otworza zaklad na antarktydzie...
Husarz 81
5 lata temu
Gdyby robili rzetelnie i szanował polskiego klienta takich problemów by unikneli Jest to bardzo nie odpowiedzialna firma kupiłem niestety ursusa nowego same problemy każdy ręce umywa od delera po zarząd w Lublinie DZIADOSTWO
maciej
5 lata temu
ursus to bankrut w lublinie komornik zabiera juz autobusy ursusa z mpk ( wypożyczone dla ztm lublin)