Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ursus miał wstępnie 5,65 mln zł straty netto w I kw. 2020 r.

2
Podziel się

Ursus w restrukturyzacji miał 5,65 mln zł skonsolidowanej straty netto w I kw. br., wobec 8,84 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach netto na poziomie 10,62 mln zł, wobec 48,29 mln zł rok wcześniej, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

Ursus miał wstępnie 5,65 mln zł straty netto w I kw. 2020 r.
bDZUlWoR

Skonsolidowana strata z działalności operacyjnej wyniosła 7,92 mln zł.

"Wskazane w załączeniu poziomy przychodów oraz straty netto w I kwartale 2020 r. wynikały m.in. poniższych czynników:

- aktualnej sytuacji w branży wpływającej na systematyczny spadek przychodów ze sprzedaży na rynku krajowym ciągników jak i maszyn rolniczych;

bDZUlWoT

- sprzedaży w lutym 2020 roku prowadzącej działalność operacyjną Dywizji w Opalenicy;

- utrzymywanie się niesatysfakcjonującej sytuacji płynnościowej spółki wynikające z istotnych ograniczeń w zakresie możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczność dokonywania zakupów od dostawców po przedpłaceniu za towar" - czytamy w komunikacie.

Zaprezentowane dane finansowe mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Ostateczne dane finansowe za I kwartał 2020 roku zostaną zawarte raporcie za I kwartał 2020 roku, którego publikacja przewidziana jest na 22 lipca 2020 roku.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

bDZUlWpu
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
byly pracowni...
10 miesięcy temu
kupuja zachodni sprzet bo jakosc URSUSA jest słaba.
All
10 miesięcy temu
Kurde gdzie ochrona polskiego rynku, jeśli ja mam wpieprzać polskie żarcie i wspierać polskie rolnictwo to czemu rolnicy mogą kupować Zachodni sprzet