Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
11.03.2020 17:52

WHO: COVID19 może być określany jako pandemia

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała, że powodowana przez koronawirusa choroba COVID-19 jest pandemią, poinformował dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Podziel się
Dodaj komentarz

"WHO bez przerwy ocenia sytuację i jesteśmy bardzo zaniepokojeni zarówno przez niepokojące poziomy rozprzestrzeniania się i dotkliwość. [...] Dlatego oceniliśmy, że COVID19 można określić jako pandemię" - powiedział Ghebreyesus, cytowany na profilu WHO na Twitterze.

W Polsce jest obecnie 27 potwierdzonych przypadków zachorowania wywołanych przez zakażenie koronowirusem.

W związku z epidemią wywołaną przez koronawirusa, rząd podjął dziś decyzję o zamknięciu szkół i uczelni wyższych od poniedziałku na dwa tygodnie. Zamknięte zostaną także placówki kultury, muzea i kina, jak poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek, od godziny 15.00 wprowadzono kompleksowy system ochrony sanitarnej granic - początkowo na przejściach granicznych z Niemcami (m.in. Kołbaskowo, Świecko, Olszyna, Jędrzychowice) i z Czechami (w Gorzyczkach), a następnie na wszystkich przejściach granicznych, także na granicy wschodniej i w portach. Kontrole prowadzone są w pociągach dalekobieżnych Intercity, a docelowo mają objąć wszystkie pociągi.

We wtorek podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez, gromadzących więcej niż 1 tys. osób na stadionie i ponad 500 osób w hali.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-03-2020

jacoCzy ta sytuacja na świecie nie jest spowodowana przelotem obok Ziemi planetoidy z poza układu słonecznego(w kształcie cygara).

Rozwiń komentarze (1)