Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

AAA Auto: Rynek aut używanych w Polsce obejmował 133 tys. pojazdów w I

1
Podziel się
AAA Auto: Rynek aut używanych w Polsce obejmował 133 tys. pojazdów w I
bErgYCad

Rynek samochodów używanych w Polsce obejmował w styczniu br. 133 tys. ofert sprzedaży samochodów używanych, tj. o 3 tys. samochodów mniej niż w grudniu ub.r., wynika z miesięcznego raportu AAA Auto opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych.

"Najpopularniejszym modelem oferowanym na sprzedaż w styczniu był Opel Astra. Średnia cena samochodu używanego: 22 655 zł. Średni przebieg: 176 504 km. Średni rocznik: 11,5 lat. Najwięcej ofert sprzedaży samochodów używanych pojawiło się w województwie mazowieckim (21 226 ofert), a najmniej w województwie opolskim (2 394 ofert)" - czytamy w komunikacie.

Najwyższe ceny za auta używane odnotowano w województwie mazowieckim (średnia cena: 29 593 zł). Największy średni przebieg miały auta w województwie lubelskim (197 124 km). Łącznie oferowano 844 różnych modeli samochodów, podano również.

bErgYCaf

Grupa AAA Auto istnieje na rynku od 24 lat i prowadzi sieć ponad 40 salonów samochodowych w Czechach, Polsce, na Słowacji i Węgrzech. Specjalizuje się w samochodach po pierwszym lub drugim właścicielu, z udokumentowaną historią serwisową. Obroty firmy przekraczają 435 mln euro, a sprzedaż to ponad 63 tys. pojazdów rocznie.

bErgYCaG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
rodik
4 lata temu
Tak to już jest, że w Polsce średni wiek aut to 11,5 lat. Sam w zeszłym roku kupiłem używaną Toyotę Avensis z 2008 r. w kombi. Taki był mój plan - kupić używane auto, mało awaryjne i co ważne komfortowe. I udało się. Kupiłem auto użytkowane w Polsce z pełną historią, serwisowane.