Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Abadon RE ogłosił wezwanie na pozostałe 34% akcji Awbudu po 1,08 zł za sztukę

0
Podziel się:

Abadon Real Estate z Grupy Murapol ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 2 802 602 akcji Awbudu, po cenie 1,08 zł za każdą akcję, podał Abadon. Zapisy potrwają od 21 stycznia do 20 lutego 2019 r.

Abadon RE ogłosił wezwanie na pozostałe 34% akcji Awbudu po 1,08 zł za sztukę
bEJvaElh

Nabywający posiada wraz z podmiotem zależnym 66% ogólnej liczby akcji w kapitale zakładowym Awbudu, co odpowiada 5 440 344 akcjom. W wyniku wezwania zamierza nabyć pozostałe 34% kapitału, wynika z treści wezwania.

"Wzywający traktują nabycie akcji spółki jako inwestycję długoterminową. Wzywający zamierzają rozwijać dotychczasową działalność spółki, nie zmieniając zasadniczo jej profilu działania. Realizacja tych zadań wymaga jednak szeregu zmian w zakresie finansowania spółki oraz jej dalszej integracji w ramach grupy kapitałowej Murapol. Z tego względu, w ocenie nabywającego, niezbędnym jest ustrukturyzowanie bieżącego wsparcia finansowego spółki przekazywanego przez nabywającego, tak by następnie ograniczyć jego wielkość. Działania te powinny być połączone z restrukturyzacją zadłużenia spółki wobec podmiotów z grupy kapitałowej Murapol, przy czym restrukturyzacja ta ma mieć charakter kompleksowy i nie może polegać na umorzeniu tego zadłużenia" - czytamy także.

"Wzywający nie wykluczają prowadzenia w przyszłości działań zmierzających do wycofania akcji spółki z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A." - dodano.

bEJvaElj

Podmiotem pośredniczącym jest Dom Maklerski BDM.

Abadon Real Estate należy do holdingu Murapol. Oferuje obsługę pełnego cyklu inwestycyjnego projektów nieruchomościowych, w tym akwizycje nieruchomości, usługi architektoniczne, generalne wykonawstwo, ogólnokrajowy handel materiałami budowlanymi, usługi sprzedaży oraz komercjalizacji, usługi wykańczania mieszkań pod klucz oraz facility management, usługi księgowo-rachunkowe, controling finansowy oraz obsługę marketingowo-reklamową.

Awbud to wyspecjalizowana grupa budowlana, prowadząca działalność w następujących obszarach: budownictwa komercyjnego i ogólnego, realizacji obiektów przemysłowych, rewitalizacji obiektów, realizacji w obszarach ekologii i energetyki, prac instalacyjnych, prac żelbetowych. Od marca 2011 roku firma obecna jest na rynku podstawowym GPW. W 2017 roku grupa uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 199 mln zł.

bEJvaElK
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)