Notowania

giełda
12.06.2018 08:59

Akcjonariusze Biotonu zgodzili się na sprzedaż SciGen

Akcjonariusze Biotonu zdecydowali o sprzedaży wszystkich akcji SciGen, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zwyczajne walne zgromadzenie spółki Bioton zostało poinformowane przez zarząd spółki o zawarciu z Yifan International Pharmaceutical Co., Ltd. umowy, na mocy której spółka zobowiązała się do przeprowadzenia transakcji polegającej w szczególności na sprzedaży wszystkich akcji spółki w kapitale zakładowym spółki prawa Singapuru pod firmą SciGen Ltd. spłacie przez SciGen części zadłużenia wobec spółki w kwocie 29 900 000 USD poprzez przeniesienie na rzecz spółki praw do licencji wynikającej z umów zawartych przez SciGen z Ferring International Center S.A. oraz Bio-Technology General (Israel) Ltd., przeniesienia praw do szeregu znaków towarowych ,,SciLin" oraz wyrażenie przez SciGen zgody na rozwiązanie umów o udział zysku wypracowanego w związku ze sprzedażą w Wietnamie i Chinach oraz umorzeniu pozostałej do spłaty, po rozliczeniu dokonanym zgodnie z punktem, części zadłużenia SciGen wobec spółki z tytułu udzielonej przez spółkę pożyczki, na podstawie odrębnej umowy " - czytamy w komunikacie.

W połowie maja br. Bioton zawarł z Yifan International Pharmaceutical umowę dotyczącą sprzedaży wszystkich akcji w spółce zależnej SciGen Ltd. Cena za pakiet akcji w SciGen posiadanych przez Bioton wynosi 26,76 mln USD, dodano.

Spółka może dokonać transakcji z zachowaniem następujących warunków:

1) cena za jedną akcję SciGen wyniesie nie mniej niż USD 0,0507;

2) spółka sprzeda akcje w SciGen w ramach procedury wezwania na zapisywanie się na sprzedaż akcji;

3) w ramach transakcji, spółka rozliczy część udzielonej SciGen pożyczki w kwocie 29 900 000 USD w zamian za prawa do obrotu produktami na bazie rekombinowanej insuliny ludzkiej na rynkach, podano także.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz