Notowania

górnictwo
14.11.2018 09:05

Alchemia chce skupić do 6,76 mln akcji własnych po 4,8 zł za sztukę

Alchemia chce skupić max. 6,76 mln akcji własnych, stanowiących 3,38% kapitału, po 4,8 zł sztuka, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przedmiotem oferty jest nie więcej niż 6 760 000 akcji zwykłych na okaziciela spółki, oznaczonych kodem ISIN PLGRBRN00012, o wartości nominalnej 1,3 zł każda, wyemitowanych przez spółkę, zdematerializowanych i zarejestrowanych przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, stanowiących łącznie nie więcej niż 3,38% kapitału zakładowego spółki i uprawniających łącznie do wykonywania nie więcej niż 3,38% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Spółka zamierza nabyć nie więcej niż 6 760 000 akcji w celu ich umorzenia i obniżenia kapitału zakładowego" - czytamy w komunikacie.

Oferowana cena zakupu akcji wynosi 4,8 zł za jedną akcję, podano także.

Zapisy w ofercie będą przyjmowane od 15 do 23 listopada. Przewidywany dzień nabycia akcji spółki nabytych w ramach ofert złożonych przez akcjonariuszy spółki nastąpi w dniu 30 listopada 2018 r.

W ofercie pośredniczy Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.

"W ramach oferty, spółka będzie nabywać akcje w obrocie pozagiełdowym proporcjonalnie, co oznacza że w przypadku, gdy łączna liczba akcji objętych wszystkimi ofertami sprzedaży akcji złożonymi w terminie ich przyjmowania, będzie wyższa niż 6 760 000 spółka dokona proporcjonalnej redukcji liczby akcji objętych ofertami sprzedaży akcji złożonymi przez akcjonariuszy spółki" - czytamy także.

Grupa Alchemii koncentruje się na działalności związanej z produkcją stali. Działalność operacyjna jest skupiona w spółkach zależnych. Spółka-matka zajmuje się handlem.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz