Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Postępowanie sanacyjne Alma Market. Sąd oddalił wnioski o upadłość

Alma liczy, że w ten sposób uda się doprowadzić do uzdrowienia sytuacji finansowej tak, by w przyszłości spółka mogła spłacić swoje zobowiązania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eastnews/Beata Zawrzel)

Sąd Rejonowy w Krakowie - Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych - wydał postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego Alma Market. Zdecydował jednocześnie o oddaleniu rozpoznawanych łącznie wniosków o upadłość spółki.

Na czym polega postępowanie sanacyjne? Ma on charakter podobny do dawnego postępowania upadłościowego z opcją układową. Różni się jednak tym, że nie powoduje ogłoszenia upadłości dłużnika, a przyjęcie układu następuje dopiero po wykonaniu czynności sanacyjnych.

Alma liczy, że w ten sposób uda się doprowadzić do uzdrowienia sytuacji finansowej tak, by w przyszłości spółka mogła spłacić swoje zobowiązania. Tymczasowo jednak pozwoli jej uchronić się przed egzekucją.

Sędzią - komisarzem Almy została Ewa Ostrowska, a zarządcą został wyznaczony doradca restrukturyzacyjny Dariusz Sitek.

Sąd zezwolił spółce na wykonywanie zarządu nad całością przedsiębiorstwa w zakresie nieprzekraczającym zwykłego zarządu.

W połowie września Alma Market poinformowała, że złożyła w sądzie rejonowym wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego - sanacyjnego. Z kolei na początku tego miesiąca ogłosiła plan emisji do 5,5 mln nowych akcji. Na jaki zastrzyk gotówki może liczyć? Projekt zakłada, że każda akcja będzie sprzedawana za co najmniej 1 zł. Mowa więc o co najmniej kilku milionach.

Emisja akcji to na razie tylko projekt. W tej sprawie muszą się wypowiedzieć akcjonariusze Almy, którzy zdecydują o wszystkim na specjalnie zwołanym na 4 stycznia nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu.

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi sieć delikatesów Alma Market oraz Krakowski Kredens. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1994 roku.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-12-2016

Marcin360360Ile razy byłem w almie to bylem bardzo zadowolony z jakości produktów choć wiadomo że drożej niż w zachodnich śmietnikach( Lidl,auchan najgorsze co … Czytaj całość

16-12-2016

elJak tu wspierać polski handel jak jest 2x drozszy od zagranicznego. Umiemy liczyć

16-12-2016

pracującyA pewnie że więcej biedronek, lidlów auchanów czy innych marketów które mają ceny dostosowane do naszych portfeli. Chcecie dalej płacić za tą samą … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)