Notowania

górnictwo
16.05.2017 13:10

Alumetal liczy na poprawę wyników w II kw. 2017 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Alumetal liczy na poprawę wyników w II kw. br. dzięki dobremu otoczeniu rynkowemu, wyższym marżom i uruchomieniu drugiej linii produkcyjnej w zakładzie na Węgrzech, poinformował prezes Szymon Adamczyk.

"Otoczenie rynkowe w motoryzacji było dobre i mamy nadzieję, że się utrzyma" - powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej.

Wyniki spółki w I kw. były pod wpływem presji na marże, jednak dane z rynku wskazują na poprawę sytuacji.

"Marża się trochę odbudowała i liczymy na to, że będzie to miało pozytywny wpływ na wyniki II kwartału" - powiedział prezes.

Pozytywnie na wyniki w II kw. powinno też wpłynąć uruchomienie drugiej linii produkcyjnej w zakładzie na Węgrzech, które powinno nastąpić w ciągu kilku tygodni.

"Linia jest sprawna, tylko nie jesteśmy zadowoleni z efektywności technologicznej. Pracujemy z dostawcą, bo to jest jeszcze ten czas, że możemy dokonywać poprawek w ramach kontraktu" - wskazał Adamczyk.

Potwierdził, że spółka liczy pozytywny wkład zakładu do wyników grupy w II kw., podczas gdy w I kw. odnotowano niewielki wpływ negatywny.

Na koniec I kw. zakład wykorzystywał ok. 60% swoich mocy produkcyjnych. Zarząd liczy na 85-90% wykorzystywania w III kw. br.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz