Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aplisens liczy na stabilizację marż w kolejnych okresach

0
Podziel się:
Aplisens liczy na stabilizację marż w kolejnych okresach

W związku z planowanym zwiększeniem skali eksportu Aplisens spodziewa się stabilizacji marż, poinformował prezes Adam Żurawski.

"Jeśli będzie nam rósł eksport w tempie nieco wyższym, to będzie kompensował spadki marż na rynku krajowym. Raczej bym się spodziewał stabilizacji niż spadku marż" - powiedział Żurawski podczas konferencji prasowej.

W okresie I-III kw. marża EBIT spadła o 1,34 pkt proc. r/r do 18,63% a marża EBITDA spadła o 1,34 pkt proc. do 24,92%.

Dotychczas spółka uzyskiwała wyższe marże w kraju niż za granicą, gdzie istotna część sprzedaży odbywa się poprzez pośredników. Ze względu na trudną sytuację na rynku krajowym, planuje jednak rozwijać eksport. Nie zamierza rezygnować z pośredników, tylko zwiększyć skalę sprzedaży zagranicznej.

"Jeśli chodzi o rynki bogate, jak na przykład Niemcy, to koszt utrzymania zespołu sprzedażowego jest też wysoki. Zwiększenie skali spowoduje, że to, co oddajemy pośrednikom to będzie mniejsza część" - powiedział prezes.

"Generalnie Bliski Wschód jest dla nas interesujący. Sporo energii włożyliśmy w Amerykę Południową i Środkową i to powoli przekłada się na to, że sprzedaż rośnie. Liczymy też na Iran. W perspektywie najbliższych kwartałów wydaje się, że te sprzedaże powinny 'zaskoczyć'" - dodał.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)