Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Asseco Poland ma kolejny kontrakt w Afryce. Zwiększają "rozpoznawalność Polski"

Asseco Poland rozpoczęło nowy projekt na rynku afrykańskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Asseco Poland)
Adam Góral, prezes Asseco Poland

Będzie działać w Etiopii we współpracy z tamtejszą agencją Information Network Security Agency. Wartość kontraktu to 1,3 mld dolarów netto.

Jak podaje spółka, całość prac potrwa dziewięć miesięcy.

Asseco Poland podpisało kontrakt dotyczący m.in. dostarczenia oprogramowania, consultingu. "Jego głównym wykonawcą jest Asseco Poland, które będzie współpracowało z innymi spółkami z grupy kapitałowej - DahliaMatic oraz Asseco Lithuania" - podaje spółka.

"Wzmacnianie obecności Asseco Poland na rynkach zagranicznych to część konsekwentnie prowadzonej polityki rozwoju firmy. Przy okazji podpisywania poprzedniego kontraktu w Etiopii mówiliśmy, że chcemy prowadzić dalszą ekspansję w Afryce, nie tylko w sektorze energetycznym. Projekt, który właśnie rozpoczęliśmy, to kolejny krok na drodze do realizacji tego zadania. Zwiększa on także rozpoznawalność Polski jako kraju, mogącego oferować innowacyjne technologie rozwijającym się gospodarkom" - powiedział dyrektor pionu Energetyki i Gazownictwa w Asseco Poland Tomasz Bendlewski.

Nowy kontrakt dopełnia inne zadanie wykonywane przez polską firmę w Etiopii, w ramach którego wdraża ona system do zbierania i zarządzania danymi pomiarowymi z liczników energii elektrycznej. Jego odbiorcą również jest agencja INSA.

"Na bazie nabytego oprogramowania oraz transferu wiedzy, buduje ona duże rozwiązanie dla etiopskiego sektora energetycznego. Będzie ono wykorzystywane w tamtejszym przedsiębiorstwie Ethiopian Electric Power. INSA będzie natomiast odpowiedzialna za jego dalszy rozwój i utrzymanie. W planach ma także wykorzystanie zdobytych umiejętności w kolejnych realizowanych przez siebie projektach" - czytamy dalej.

Współpraca Asseco Poland z Information Network Security Agency została zapoczątkowana w kwietniu 2013 r. Obejmuje działania na rzecz budowy nowoczesnego rynku energii w Etiopii, w ramach których dostarczone i wdrożone zostanie autorskie oprogramowanie Asseco Utility Management Solutions. Wartość umowy wyniosła 7,4 mln dolarów. Jak dotąd jest to największy w historii kontrakt polskiej firmy na systemy IT w Afryce.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

Kurs akcji Asseco Poland od początku 2017 roku

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-02-2017

emerytkato matka teresa rozdaje kase na lewo i prawo a kasa państwa pusta pyta sie narod skąd na to bierze i skąd na wojny dla USA porzycza od zachodu kiwaja … Czytaj całość

21-02-2017

emerytkabieda w Polsce biedne państwo bo na wojny Szydlo wydaje milirdy dol. skąd?? a po pracy ma na swoj koszt do domu jak każdy onazarabia 100 razy wiecej … Czytaj całość

22-02-2017

heniekdorobilismy sie na traktorach,a teraz przechodzimy do sektora energetycznego w AFRYCE -----czarno to widze.

Rozwiń komentarze (6)