Notowania

bdz
10-10-2014 (13:55)

Będzin zapowiada przejęcia w branży energetycznej

Spółka zakłada utworzenie do końca 2015 roku nowej grupy kapitałowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kolanin/CC BY 3.0/wikimedia commons)

Elektrociepłownia Będzin w strategii zakłada utworzenie nowej grupy kapitałowej i akwizycje podmiotów z branży energetycznej. Zarząd będzie dążyć do wypłaty dywidendy co roku - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

_ - Spółka zakłada utworzenie do końca 2015 r. nowej grupy kapitałowej, w skład której wchodzić będą Elektrociepłownia Będzin spółka z o.o. oraz rozważana, jako cel przejęcia, spółka finansowa koncentrująca swoją działalność w branży energetycznej _ - napisano w komunikacie.

_ - Z uwagi na fakt, że zwiększenie skali działalności w dotychczasowym obszarze jest ograniczone wysokimi kosztami dostosowawczymi, oraz ograniczonymi warunkami zewnętrznymi, spółka zamierza działać w kierunku dywersyfikacji ryzyka, związanego z prowadzeniem działalności podstawowej _ - napisano w komunikacie.

Spółka w założeniach do strategii na lata 2014-2017 podała, że w wyniku przekształceń, Elektrociepłownia Będzin SA zajmie się zarządzaniem segmentem usług finansowych oraz jako spółka wiodąca w grupie kapitałowej segmentem produkcyjnym w stosunku do spółki zależnej.

_ - Nowa strategia spółki zakłada dalszy rozwój spółki, poprzez dodanie do obecnej działalności, działalności w obszarze usług finansowych, z zachowaniem jej dotychczasowego charakteru, tj. ukierunkowanej na branżę energetyczną _ - dodano.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: bdz, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz