Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BGK objął obligacje Can-Pack na 100 mln euro

0
Podziel się:
BGK objął obligacje Can-Pack na 100 mln euro
bEDDRGKt

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK)
objął 100 mln euro obligacji Can-Pack. Podstawowym celem współpracy jest finansowe wsparcie dalszego rozwoju Grupy na rynkach zagranicznych, podał bank.

"Finansowanie Can-Pack stanowi kolejny krok w realizacji jednego z kluczowych celów strategii BGK, jakim jest wspieranie przedsiębiorstw w ekspansji na rynki zagraniczne. Grupa Can-Pack jest jedną z pereł polskiego biznesu, dlatego zakładamy, że ta emisja to pierwszy krok w dalszej współpracy obu instytucji" - powiedział wiceprezes BGK Jacek Szugajew, cytowany w komunikacie.

Grupa Can-Pack działa na rynku opakowań metalowych od ponad 25 lat. W tym okresie stała się wiodącym producentem w branży opakowań napojowych w Europie Środkowo-Wschodniej i stale umacnia swoją pozycję rynkową w Europie Zachodniej, Azji i Afryce.

bEDDRGKv

"Stałe poszerzanie działalności Grupy Can-Pack o kolejne rynki zagraniczne jest jednym z filarów długoterminowej strategii naszego rozwoju. Ekspansja terytorialna w branży opakowań napojowych wymaga rozbudowy mocy produkcyjnych optymalnie wpisujących się w strukturę geograficzną lokalizacji zakładów naszych klientów. Nowe zakłady produkcyjne pozwalają redukować koszty logistyki, elastyczniej reagować na rosnące wymagania głównych odbiorców znacznie podnosząc naszą zdolność konkurencyjną. W perspektywie najbliższych 10 lat chcemy stać się globalnym graczem zdolnym do zaoferowania najwyższej jakości opakowań napojowych na wszystkich wiodących rynkach opakowań napojowych" - powiedział wiceprezes ds. operacyjnych Can-Pack Stanisław Waśko.

Grupa Can-Pack to producent aluminiowych puszek napojowych, opakowań szklanych, stalowych opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego oraz zamknięć koronowych. Działalność produkcyjna Grupy jest realizowana w 24 fabrykach ulokowanych w 15 krajach na 3 kontynentach, a jej wyroby są sprzedawane do odbiorców z ponad 70 krajów świata. Grupa Can-Pack zatrudnia obecnie blisko 5 tys. pracowników, a jej roczne skonsolidowane przychody sięgają 6 mld zł.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski. Łączna wartość wsparcia udzielonego dotychczas przez BGK na rynki zagraniczne przekracza 3 mld zł i w samym tylko 2015 r. umożliwiło finansowanie inwestycji i eksportu do takich krajów jak: Białoruś, Rosja, Kanada, Chiny, Indie, Meksyk i Niemcy.

bEDDRGKW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)