Notowania

giełda
10.07.2017 09:00

BIEC: BOP wzrósł o 2,8 pkt w czerwcu, największy wzrost ofert pracy w usługach

Podziel się
Dodaj komentarz

Barometr Ofert Pracy (BOP) - wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy - wzrósł o 2,8 pkt m/m i wyniósł 227,9 pkt w czerwcu 2017 r., podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

"Liczba internetowych ofert pracy wzrasta nieprzerwanie od siedmiu miesięcy. Zegar rynku ofert zatrudnienia znajduje się w obszarze wskazującym na to, że rynek ten znajduje się w fazie rozkwitu. Stopa bezrobocia rejestrowanego, po wyrównaniu sezonowym zatrzymała się na poziomie zbliżonym do tego przed miesiącem" - czytamy w raporcie.

Województwa, w których nastąpił znaczący napływ ofert pracy były: opolskie, podlaskie oraz małopolskie.

"W czerwcu największym wzrostem liczby ofert zatrudnienia w ujęciu procentowym mogły cieszyć się osoby poszukujące pracy w usługach. Wyraźnie przybyło również ogłoszeń o zatrudnieniu dla absolwentów nauk społecznych, mniej zaś dla absolwentów nauk ścisłych i inżynieryjnych. We wszystkich kategoriach liczba wolnych miejsc pracy była wyższa niż przed rokiem" - czytamy dalej.

Biuro zaznacza, że od kilku miesięcy zwiększa się liczba ofert w budownictwie oraz energetyce oraz odnotowano znaczący, jednorazowy wzrost liczby wolnych miejsc pracy w działach badań i rozwoju, które rzadko zatrudniają.

Najlepsze perspektywy zatrudnienia, mierzone liczbą wakatów występowały zaś w logistyce, podało Biuro.

Barometr Ofert Pracy powstaje na podstawie ogłaszanych w internecie ofert pracy przy współpracy Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz