Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Czarne chmury nad brytyjskim funtem. Brak porozumienia ws. Brexitu

31
Podziel się:

Wszystko wskazuje na to, że proces żegnania się Wielkiej Brytanii z UE będzie przebiegać w burzliwej atmosferze - ostrzegają analitycy. To oznacza problemy dla funta, który w ostatnich kilku godzinach wyraźnie potaniał.

Nie wiadomo na jakich warunkach Wielka Brytania rozstanie się z UE.
Nie wiadomo na jakich warunkach Wielka Brytania rozstanie się z UE. (Bartosz Wawryszuk)
bEJVBVXF

Ciągle nie wiadomo w jakiej formie dojdzie do opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Najnowsze doniesienia z Wysp w tej sprawie są niepokojące. Negatywnie wpływa to przede wszystkim na funta.

Brytyjska premier Theresa May wykluczyła kolejne referendum w tej sprawie, a szef unijnych negocjatorów Michel Barnier przyznał, że jest zdecydowanie przeciwko propozycji Brexitu przygotowanej przez May.

bEJVBVXH

- Sytuacja staje się więc coraz bardziej patowa, a perspektywa porozumienia wraz z biegiem czasu wcale nie przybliża się. Wszystko wskazuje na to, że jeśli będzie możliwe, to zostanie zawarte na ostatnią chwilę, a niepewność z nim związana będzie jeszcze przemawiać na niekorzyść funta - zauważa Rafał Sadoch, analityk Domu Maklerskiego mBanku.

- Nad brytyjskim funtem na nowo zawisły czarne chmury - dodaje Dorota Sierakowska, ekspertka Domu Maklerskiego BOŚ. Cytuje przy tym Michela Barniera, który miał wspomnieć, że doradza firmom z branży samochodowej w Unii Europejskiej do korzystania z jak najmniejszej ilości części produkowanych przez Brytyjczyków.

- To jedna z najbardziej zdecydowanych wypowiedzi na temat Brexitu do tej pory, co pokazuje, że proces żegnania się Wielkiej Brytanii z UE może przebiegać w burzliwej atmosferze - ostrzega Sierakowska.

bEJVBVXN

Efektem ostatnich wypowiedzi polityków jest wyraźne osłabienie funta względem innych walut. Obecnie wyceniany jest na 4,76 zł, a jeszcze w piątek kurs przekraczał 4,81 zł.

Obserwuj bieżące notowania funta

Notowania funta w spadkowym trendzie utrzymują się od początku lipca, gdy kurs sięgał 5 zł. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja, gdy spojrzymy na wykres z szerszej perspektywy, a więc od referendum w sprawie Brexitu. Od czerwca 2016 brytyjska waluta potaniała o blisko 1 zł.

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat, w najgorszym momencie funt kosztował minimalnie poniżej 4,60 zł. W wąskim przedziale od 4,60 do 5 zł utrzymuje się od połowy ubiegłego roku.

bEJVBVXO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJVBVYi
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
oleusz
3 lata temu
Tak naprawdę to jakość tego o czym piszą w artykule nie widać. Funt trzyma się dobrze, a drobne wahania to jest normalna sprawa. Wiem co mówię, bo od 2 lat regularnie wymieniam złotówki na funty na Pluskantor (dużo taniej wychodzi niz w banku) i po prostu widzę już pewne prawidłowości w tym wszystkich skokach i spadkach.
Trybuna Ludu
3 lata temu
Czym się różnicie od GW?
Nie znam się
3 lata temu
[QUOTE] Czarne chmury nad brytyjskim funtem [/QUOTE] Czarne chmury to nad polskim złotym ......
bEJVBVYj
hefalu-123
3 lata temu
właśnie umocnił się do złotówki prawie 1 %, faktycznie dramat funta :)
PL
3 lata temu
funt tych zlodzieji lewusow swiata bedzie kosztowal tyle co złotowka
...
Następna strona