Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Comarch jako lider konsorcjum dostał noty obciążeniowe od Tauron Dystrybucja

0
Podziel się:
Comarch jako lider konsorcjum dostał noty obciążeniowe od Tauron Dystrybucja

Comarch - jako lider konsorcjum (Comarch, Apator Rector, Tukaj Mapping Central Europe, Eurosystem) - otrzymał noty obciążeniowe wystawione przez Tauron Dystrybucja, wzywające członków konsorcjum do solidarnej zapłaty kwoty 30,24 mln zł, podała spółka.

"Przedmiotowa nota obciążeniowa, zgodnie z jej treścią, została wystawiona przez Tauron tytułem kar umownych naliczonych za zwłokę w wykonaniu umowy z dnia 15 czerwca 2012 roku na wykonanie i wdrożenie Systemu Zarządzania Majątkiem Sieciowym zawartej pomiędzy Tauron a konsorcjum" - czytamy w komunikacie.

Informacja została uznana za poufną ze względu na wysoką wartość zgłoszonego roszczenia, podano także.

Według Comarchu, stosownie do regulacji obowiązujących wewnątrz konsorcjum każdy z członków konsorcjum odpowiada za prawidłowe wykonywanie swojego zakresu zadań i obowiązków, ponosząc adekwatną do tego zakresu odpowiedzialność z tytułu kar umownych.

"Na kwotę kary umownej wskazanej w otrzymanej nocie obciążeniowej składają się:

a) kara umowna w kwocie 22 149 507,94 zł naliczona za zwłokę w wykonaniu paszportyzacji, za której wykonanie byli odpowiedzialni poszczególni członkowie konsorcjum w zakresie ich obowiązków wynikających z umowy,

b) kara umowna w kwocie 2 469 063,87 zł naliczona za zwłokę w wykonaniu etapu 2 umowy, za którego wykonanie jest odpowiedzialny Apator Rector sp. z o.o.

c) kara umowna w kwocie 5 627 499,80 zł naliczona za zwłokę w wykonaniu etapu 3 umowy, za którego wykonanie jest odpowiedzialny Apator Rector sp. z o.o." - czytamy także.

W ocenie Comarchu, za całkowicie niezasadną zarówno co do podstawy, jak też wysokości uznać należy karę umowną w kwocie 22 149 507,94 zł, która została naliczona za zwłokę w wykonaniu paszportyzacji, w szczególności z uwagi na brak podstawy kontraktowej do jej naliczenia.

"Za niezasadne uznać należy również pozostałe kary umowne, w szczególności z uwagi na nieuwzględnienie przez Tauron okoliczności mających wpływ na terminowość realizacji umowy, a leżących po stronie Tauron" - czytamy dalej.

Spółka zapowiedziała, że podejmie niezbędne kroki prawne potwierdzające brak obowiązku zapłaty przez Comarch kar umownych wynikających z wystawionej przez Tauron noty obciążeniowej.

"Jednocześnie, z uwagi na okoliczności sprawy, w ocenie zarządu spółki nie istnieje aktualnie konieczność zawiązania rezerwy na potencjalne roszczenia z tytułu kar umownych wskazanych w nocie obciążeniowej" - podano dalej.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,11 mld zł w 2016 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)