Notowania

technologie
14.12.2018 15:22

Comarch planowo przejął od grudnia kolejne usługi utrzymaniowe w KSI ZUS

Comarch planowo przejął od grudnia kolejne usługi utrzymaniowe w KSI ZUS, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przejmowanie przez Comarch kolejnych usług w ZUS jest konsekwentnie realizowane na bazie opracowanej w marcu 2018 koncepcji przejęcia usług KSI ZUS od Asseco" - czytamy w komunikacie.

"Od grudnia 2018 roku Comarch przejął kolejne 11 usług, a po tygodniu ich świadczenia widzimy, że sam proces ich realizacji przebiega bez istotnych problemów. Największym problemem jest pokonanie bariery mentalnej, że po 20 latach inny wykonawca jest w stanie z sukcesem przejąć i rzetelnie realizować pełnione dotychczas przez Asseco zadania, ale dzięki bardzo dobrej współpracy z zespołem operacyjnym projektu po stronie ZUS powoli likwidujemy tą barierę mentalną" - powiedział wiceprezes Comarch Paweł Prokop, cytowany w komunikacie.

Comarch nadal prowadzi konsekwentną politykę rozbudowy zespołu projektu utrzymania KSI ZUS, a dla potrzeb rozbudowywanego zespołu pod koniec listopada uruchomił nowe powierzchnie biurowe - w Warszawie (prawie 600 m 2 biuro w lokalizacji vis-a-vis centrali ZUS) oraz w Gdańsku, podano również.

"Dzięki uruchomieniu nowej lokalizacji w Warszawie poprawiła się efektywność bieżącej współpracy operacyjnej z ZUS, co jest bardzo istotne w kontekście zgłoszenia przez Comarch, zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem, gotowości do świadczenia od stycznia 2019 kolejnych usług, wymagających wsparcia Comarch w reżimie 24x7 - powiedział dyrektor umowy w Comarch Igor Bednarski, cytowany w komunikacie.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,1 mld zł w 2017 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-12-2018

JNNo cóż, po 20 latach można zacytować klasyka (Vabank 2) - "Taa, skończyła się pewna epoka". Asseco powoli traci monopol na "dojną krowę" jaką jest KSI … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)