Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Cube.ITG złożył ofertę na 100 mln zł w przetargu dla rządowego COI

Cube.ITG złożył ofertę na 100 mln zł w przetargu dla rządowego COI

Cube.ITG złożył ofertę wartą 100 mln zł na usługi dla rządowego Centralnego Ośrodka Informatyki (COI), podała spółka. Cube.ITG przedstawiło drugą w kolejności cenę spośród 12 oferentów, którzy uczestniczą w postępowaniu.

"Cube.ITG po raz pierwszy w swojej historii samodzielnie złożyła ofertę wartą 100 mln zł na usługi dla rządowego Centralnego Ośrodka Informatyki. Przetarg dla COI dotyczy świadczenia kompleksowych usług w zakresie zapewnienia zasobów ludzkich z branży IT przez 3 lata. Zwycięzcy będą musieli dostarczyć informatyków o wysokich kompetencjach i odpowiednim doświadczeniu oraz zapewnić ich obsługę kadrowo-płacową. Postępowanie prowadzone przez COI zakłada zawarcie umowy ramowej z maksymalnie 5 wykonawcami" - czytamy w komunikacie.

"Jest to obecnie największe postępowanie przetargowe w Polsce. Przedstawiliśmy drugą w kolejności cenę spośród 12 oferentów, którzy uczestniczą w postępowaniu. Zamawiający zawrze umowę ramową z 5 firmami" - powiedział prezes i główny akcjonariusz Cube.ITG Marek Girek, cytowany w komunikacie.

Dodał, że dla firmy średniej wielkości jest bardzo ważne to, że udało się zbudować potencjał ofertowy, który dzięki własnym referencjom pozwolił podejść do przetargu samodzielnie, bez żadnych konsorcjantów.

"To dobry prognostyk rozwojowy" - ocenił Girek.

Cube.ITG ma już jedną umowę ramową z Centralnym Ośrodkiem Informatyki, który jest instytucją państwową podlegającą Ministerstwu Cyfryzacji. Obecnie firma uczestniczy m.in. w postępowaniu na projekt obsługi dla polskiej wystawy Expo Kazachstan 2017 (ponad 15 mln) oraz innych przetargach, których wartość szacowana jest na ponad 200 mln zł, podano również.

 

media, telekomunikacja, technologie
ISB
Czytaj także
Polecane galerie