Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM BPS wydał rekomendację dla spółki Ergis

0
Podziel się:

- Uważamy, że w najbliższych latach wzrost przychodów w spółce, spowodowany będzie m.in. rosnącym popytem na opakowania z tworzyw sztucznych - czytamy w raporcie.

DM BPS wydał rekomendację dla spółki Ergis
(Emily2k/Dreamstime)
bEUBIikB

Analitycy DM BPS, w raporcie z 27 listopada, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Ergisu od zalecenia kupuj. Cenę docelową akcji spółki ustalono na 4,16 zł.

Raport przygotowano przy kursie spółki na poziomie 3,5 zł, a w poniedziałek o godz. 12.00 akcje spółki na GPW kosztowały 4,04 zł.

_ - Uważamy, że w najbliższych latach wzrost przychodów w spółce, spowodowany będzie rosnącym popytem na opakowania z tworzyw sztucznych, a także poprzez planowane zwiększenie mocy produkcyjnych w dwóch zakładach. Do mocnych stron grupy zaliczyć można wysokie bariery wejścia do biznesu i innowacyjne, opatentowane rozwiązania, takie jak folie wielowarstwowe nanoErgis, które pozwalają na uzyskanie istotnej przewagi konkurencyjnej na polskim, jak i europejskim rynku opakowań _ - napisano w raporcie.

bEUBIikD

_ - Słabiej oceniamy natomiast zdolność do utrzymywania wysokich marż (wzrost konkurencji w produkcji taśm PET i twardych folii opakowaniowych), co więcej niższe ceny surowców strategicznych dla grupy będą jedynie w minimalnym stopniu poprawiać wyniki IV kw. (presja producentów tworzyw i odbiorców produktów spółki) _ - dodano.

bEUBIile
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)