Notowania

chemia
28.06.2017 12:23

EBOR sprzedał 2,9% akcji Grupy Azoty z dyskontem do ceny 69,52 zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) sprzedał 50% swojego pakietu akcji Grupy Azoty, który stanowi 2,9% całkowitej liczby walorów spółki, poinformował bank. Transakcja została przeprowadzona w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu (ang. accelerated book-building, ABB), uruchomionej po zamknięciu notowań na giełdzie w Polsce 27 czerwca 2017 r przy dyskoncie wobec ceny z zamknięcia notowań wynoszącej 69,52 zł, podano także.

"Bank jako aktywny akcjonariusz mniejszościowy poparł przekształcenie Grupy Azoty w bardziej zintegrowanego, zorientowanego na rynek i skutecznego producenta chemikaliów. Bank nadal wspiera firmę z dostosowanym do potrzeb finansowaniem długów i oczekuje na dalszą współpracę. Uważamy, że sprzedaż powinna przynieść korzyść dla lokalnego rynku kapitałowego poprzez zwiększenie swobodnego przepływu akcji Grupy Azoty i jest dowodem na atrakcyjność Polski dla inwestorów instytucjonalnych" - powiedział dyrektor regionalny Grzegorz Zieliński, cytowany w komunikacie.

Transakcja została zamknięta z sukcesem, przy dyskoncie wobec ceny z wczorajszego zamknięcia wynoszącej 69,52 zł. Oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem polskich i międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych, podał także bank.

EBOR nabył akcje Grupy Azoty w 2013 r., gdy Skarb Państwa oferował pakiet ok. 12% jej akcji w ramach ABB.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz