Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
04.10.2016 15:03

Echo Investment pewne realizacji celu sprzedażowego 825 mieszkań w br.

Podziel się
Dodaj komentarz

Echo Investment sprzedało 502 mieszkania w ciągu trzech kwartałów 2016 roku, co oznacza 46% wzrostu r/r, i jest pewne realizacji tegorocznego planu sprzedaży 825 mieszkań, podała spółka. Od stycznia do września 2016 roku Echo przekazało klientom klucze do 386 mieszkań, co będzie miało odzwierciedlenie w wynikach spółki za ten okres. W porównaniu do trzech kwartałów 2015 roku oznacza to 60% wzrostu.

"Liczba zawartych umów przedwstępnych, rezerwacji oraz wysokie zainteresowanie klientów sprawiają, że jesteśmy pewni osiągnięcia celu tegorocznego planu sprzedaży 825 mieszkań. Nasza strategia zakłada szybkie wejście do grona deweloperów sprzedających największą liczbę mieszkań na rynku. Dziś mamy ich w ofercie 1 240, do końca roku planujemy rozpocząć budowę inwestycji w Poznaniu, Łodzi i Warszawie, które powiększą ofertę o kolejne 500 mieszkań, zaprojektowanych według aktualnych preferencji kupujących" - powiedział wiceprezes odpowiedzialny za sektor mieszkaniowy Piotr Gromniak, cytowany w komunikacie.

"Rynek mieszkaniowy jest w bardzo dobrej kondycji, bezrobocie jest historycznie niskie, a wskaźnik optymizmu konsumentów utrzymuje się na wysokim poziomie. Na korzyść Echo Investment działa dodatkowo nasza dobra reputacja i stabilność finansowa, dzięki czemu jesteśmy w stanie w szybkim czasie dołączyć do największych deweloperów mieszkaniowych" - dodał Gromniak.

Echo Investment ma przygotowane do startu w przyszłym roku 16 projektów, z których 1 300 mieszkań będzie przeznaczone do tradycyjnej sprzedaży, a około 1 700 mieszkań - do platformy mieszkań na wynajem Resi for Rent (R4R), tworzonej m.in. przez Griffin Real Estate. Myśląc o dalszej przyszłości, deweloper prowadzi rozmowy w sprawie nabycia ponad 20 działek pod kolejne inwestycje, z których większość jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową, podano również.

Echo Investment jest notowane na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 586 mln zł w 2015 r. Od 2015 roku Echo jest częścią grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz