Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Egger prowadzi rozmowy z EBI ws. finansowania zakładu w Biskupcu

0
Podziel się

Grupa Egger rozpoczęła rozmowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) dotyczące potencjalnego finansowania realizacji inwestycji od podstaw - nowoczesnego zakładu wytwarzającego produkty drewnopochodne w Biskupcu, podała spółka. Projekt ten spełnia wymagania potrzebne do uzyskania funduszy z EBI ze względu na jego pozytywny wpływ gospodarczy na region i wsparcie bioekonomii związanej z leśnictwem. Wniosek Grupy Egger o udzielenie dofinansowania w wysokości 150 mln euro jest obecnie oceniany przez EBI.

Egger prowadzi rozmowy z EBI ws. finansowania zakładu w Biskupcu
bEhpNVSd

Rozmowy z EBI dotyczą budowy i działania zakładu wytwarzającego produkty drewnopochodne firmy Egger w Biskupcu w województwie warmińsko-mazurskim. Ze względu na lokalizację projekt ten będzie potencjalnie spełniał wymagania art. 309 (a) traktatu UE dotyczącego projektów w regionach słabiej rozwiniętych. Zarząd firmy Egger podkreśla, że inwestycja w Biskupcu przyczyni się do osiągnięcia celów strategicznych Unii Europejskiej dotyczących spójności społecznej i gospodarczej, wspierania słabiej rozwiniętych regionów i wysoko ceni sobie potencjalną współpracę z EBI, podano w komunikacie.

"Wierzymy w zrównoważony wzrost napędzany naszym wspólnym wysiłkiem, a zakład w Biskupcu będzie długoterminową inwestycją dla przyszłych pokoleń. Współpraca z EBI jest dla nas ważna, aby wywierać maksymalnie pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę i społeczność. Ta inwestycja będzie motorem napędowym dla regionu. W zakładzie firmy Egger powstanie około 400 nowych, pełnoetatowych miejsc pracy. Otworzy to również możliwości w łańcuchu dostaw i dla dostawców usług" - powiedział członek zarządu grupy ds. finansów i administracji Thomas Leissing, cytowany w materiale.

Zakład jest już w trakcie budowy i główne budynki zostaną ukończone pod koniec 2018 r. Zakład w Biskupcu będzie miał bardzo nowoczesne zaplecze tworzone z użyciem najnowszych technologii w zakresie produkcji i ochrony środowiska. Już teraz firma Egger zatrudnia w Biskupcu ok. 290 osób, podsumowano.

bEhpNVSf

Grupa Egger to rodzinna firma posiadająca 18 fabryk w Europie i na świecie, zatrudniająca około 9 000 pracowników. Wartość jej sprzedaży za rok 2016/2017 wyniosła 2,38 mld euro (+1.7% r/r). Globalna roczna sprzedaż to ok. 7,5 mln m3 płyt wiórowych, łącznie z tarcicą.

bEhpNVSG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)