Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emilewicz: Wkrótce przedstawimy projekt ustawy o zatorach płatniczych

1
Podziel się

Warszawa, 14.09.2018 (ISBnews) - Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) przedstawi wkrótce projekt ustawy o zatorach płatniczych, zapowiedziała szefowa resortu Jadwiga Emilewicz.

Emilewicz: Wkrótce przedstawimy projekt ustawy o zatorach płatniczych
bEhgSVAR

"Wkrótce projekt ustawy o zatorach płatniczych. Zaczynamy od siebie skracając w administracji termin płatności do 30 dni. Proponujemy ulgę na złe długi dla uczciwych przedsiębiorców, którzy nie otrzymali wynagrodzenia za dostarczone produkty" - powiedziała Emilewicz podczas spotkania z przedsiębiorcami w Lublinie, cytowana na profilu resortu na Twitterze.

Jak podał pod koniec sierpnia Krajowy Rejestr Długów, coraz więcej przedsiębiorstw w Polsce boryka się z problemem niezapłaconych faktur. Jak wynika z badania ,,Portfel należności polskich przedsiębiorstw", prowadzonego przez KRD we współpracy z Konferencją Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, obecnie 89% przedsiębiorców nie dostaje zapłaty na czas. Gwałtownie przybywa też pesymistów spodziewających się, że w najbliższych miesiącach zjawisko to będzie przybierać na sile.

bEhgSVBu
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
mona
3 lata temu
Nie jestem pewna czy to pomoże. Ale warto próbować. Mi się raz zdarzyło,że musiałam prosić Kaczmarski Inkasso o pomoc w odzyskaniu pieniędzy i to był dobry ruch, nauczyłam się lepiej dobierać kontrahentów,