Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Energa dzieli zyski. Już wiadomo, ile dostanie Skarb Państwa

17
Podziel się

Tegoroczna dywidenda z Energi to 19 groszy na jedną akcję.

Krzysztof Tchórzewski, minister energii
Krzysztof Tchórzewski, minister energii (ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
bErfIXkR

Dokładnie 78,67 mln zł podzielą między sobą posiadacze akcji spółki Energa. Oznacza to, że do kasy państwa spółka wpłaci ponad 40 mln zł.

Walne zgromadzenie w spółce Energa, w której największy udział ma Skarb Państwa, podjęło w poniedziałek decyzję o podziale ubiegłorocznych zysków.

Zgodnie z nią do podziału trafi 78,67 mln zł, co daje dokładnie po 19 gr na jedną akcję. To 10 proc. zysku. Reszta zasili kapitał zapasowy. Taka suma oznacza, że do Skarbu Państwa wpłynie 40,5 mln zł.

bErfIXkT

Dzień dywidendy został ustalony na 25 września 2017 r., a termin wypłaty dywidendy na 9 października 2017 r.

W czerwcu ubiegłego roku akcjonariusze Energi zdecydowali o przeznaczeniu 202,89 mln zł z zysku netto za 2015 r na dywidendę, co dało wypłatę 0,49 zł na akcję.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosiła około 1,3 GW na koniec 2016 roku.

Zobacz także: Pomysł na biznes: biżuteria ręcznie robiona

bErfIXkZ
bErfIXlu
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
SLAWOMIR
4 lata temu
Widać jak Energa doi społeczeństwo rachunki za prąd coraz wyższe a oni się dzielą zyskami
karlos
4 lata temu
Jak pojdzie na RYDZYKA to nie przepije widac jakie inwetycje zrobil bo PO jak by dostalo to by jescze museli pozyczyc zeby miedzy soba podzielic
alol
4 lata temu
Energa dzieli zyski, a ludzi skubią bezlitośnie. Kto to słyszał,żeby prąd był taki drogi. Ludzie,a szczególnie emeryci muszą oszczędzać, prać ręcznie, sprzątać ręcznie , bo zaraz licznik , założony zresztą bardzo czuły ciągnie i nawet przy maks. oszczędzaniu , minimalnym używaniu trzeba płacić ponad 100 zł, a gdzie czynsz, gaz ,jedzenie, lekarstwa ???No gdzie? Więc uważam, że Energa nie ma się czym chwalić, BO CHWALI SIĘ WYZYSKIEM LUDZI i w/g mnie to wstyd i hańba, dać ludziom 800 zł i podnieść opłaty o 300 %.
bErfIXlv
Stokrotka
4 lata temu
Do Skarbu Państwa wpłynie 40,5 mln zł. z tego jak się nie mylę połowa pójdzie na jakąś tam dotację dla Imperium Rydzyka
Stokrotka
4 lata temu
Do Skarbu Państwa wpłynie 40,5 mln zł.z tego prawie połowa będzie jakąś tam dotacją dla Imperium Rydzyka. Może się mylę ale chyba nie