Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fabryka Broni 'Łucznik' z grupy PGZ dostarczy Policji 1000 pistoletów Parabellum

0
Podziel się:
Fabryka Broni 'Łucznik' z grupy PGZ dostarczy Policji 1000 pistoletów Parabellum

Fabryka Broni "Łucznik" - Radom - należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) - i Komenda Główna Policji zawarły kontrakt na dostawę 1000 szt. pistoletów samopowtarzalnych P99 kaliber 9x19 mm Parabellum. Wartość umowy, która ma być zrealizowana do 30 listopada 2016 r., wynosi 1,64 mln zł brutto.

"Fabryka Broni dysponuje najwyższej jakości bronią dedykowaną służbom mundurowym. Umowa z Komendą Główną Policji jest kolejnym zawartym w niedługim czasie kontraktem na P99. Naszym atutem i tym, co przyciąga klientów jest najwyższa jakość i niezawodność oferowanych przez nas produktów. Polscy funkcjonariusze dobrze znają naszą broń. Warto przypomnieć, że pierwsze radomskie pistolety samopowtarzalne P99 trafiły do polskiej Policji już w 2001 roku" - powiedział prezes Łucznika Adam Suliga, cytowany w komunikacie.

Pistolet samopowtarzalny P99, kal. 9 x 19 mm Parabellum przeznaczony jest zarówno dla policji oraz innych służb mundurowych, jak i do ochrony osobistej. Właścicielem licencji P99 jest firma Carl Walther GmbH, z którą Fabryka Broni współpracuje od 1998 roku.

Największym odbiorcą radomskiego pistoletu P99 jest polska Policja. Oprócz Policji z P99 korzystają także funkcjonariusze pozostałych służb mundurowych - Straży Granicznej, Służby Celnej i Służby Więziennej.

Wcześniej w tym tygodniu radomska fabryka oraz Inspektorat Uzbrojenia zawarły umowę na dostawę kolejnej partii karabinków Beryl i Mini-Beryl dla wojska. Łączna wartość kontraktu wynosi ponad 19 mln zł brutto. Natomiast w sierpniu "Łucznik" zawarł umowę na dostawę 363 pistoletów samopowtarzalnych P99 kaliber 9x19 mm Parabellum o szacunkowej wartości 658 tys. zł dla straży granicznej.

Fabryka Broni "Łucznik"- Radom jest głównym producentem i dostawcą broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na eksport i na rynek cywilny. Roczne przychody Fabryki Broni kształtują się na poziomie około 70 mln zł.

PGZ to producent sprzętu wojskowego; grupa ponad 60 spółek, która zatrudnia ponad 17 500 osób. Roczny obrót PGZ wynosi ok. 5 mld zł.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)