Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Famur: PBSz zawarło umowę z JSW o wartości 49,5 mln zł netto

1
Podziel się

PBSz z Grupy Primetech, spółka pośrednio zależna Famuru, podpisała umowę z Jastrzębską Spółką Węglową (JSW) na prace w KWK Borynia-Zofiówka-Jastrzębie Ruch Zofiówka o wartości 49,5 mln zł netto, podał Famur.

Famur: PBSz zawarło umowę z JSW o wartości 49,5 mln zł netto
bEqXwAlh

"Przedmiotem zawartej umowy jest drążenie przekopów i chodnika badawczego w JSW S.A. KWK Borynia-Zofiówka-Jastrzębie Ruch Zofiówka. Zgodnie z zapisami umowy, usługa powinna zostać wykonana w terminie do 42 miesięcy od daty udostępnienia miejsca wykonywania usługi. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy wyniesie 49 498 501 zł netto. Pozostałe warunki umowy nie odbiegają od standardowo przyjętych na rynku" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Famur zwraca uwagę na toczący się proces dezinwestycji PBSz ze struktur Grupy Primetech (będącej również spółką zależną Famuru), na rzecz JSW.

"Ze względu na intensyfikację procesów inwestycyjnych w krajowych kopalniach w ostatnim czasie, szczególnie tych związanych z pozyskiwaniem dostępu do nowych złóż węgla i wzrostem jego wydobycia, PBSz rozwija systematycznie swoje kompetencje nie tylko w zakresie drążenia szybów, ale i prowadzenia tak zwanych robót poziomych pod ziemią. Umowa z PBSz ma zapewnić górniczej grupie JSW dostęp do nowych pokładów węgla, co będzie przekładać się na wzrost wydobycia tego surowca w ciągu kolejnych lat" - powiedział wiceprezes Famuru Bartosz Bielak, cytowany w komunikacie.

bEqXwAlj

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW. Skonsolidowane przychody Famuru sięgnęły 1 459,6 mln zł w 2017 r.

bEqXwAlK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
wamag
3 lata temu
co już nie pamiętacie co zrobiono z wamag wałbrzych następna mafia węglowa następca kopexu famur banda prostaków