Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fundusz PEManagers zainwestował już 15 milionów złotych

0
Podziel się

Pieniądze trafiły do tej pory do czterech spółek, .m.in. z branży nieruchomości i medycyny.

Fundusz PEManagers zainwestował już 15 milionów złotych
(Fotolia)
bDnfQzTV

Internet Ventures, fundusz zarządzany przez Grupę Private Equity Managers, którego współudziałowcami są Krajowy Fundusz Kapitałowy i MCI Management, zrealizował inwestycje o łącznej wartości ponad 15 mln zł.

Kapitał trafił do czterech spółek: StarBroker.pl (branża nieruchomości), SiDLY.pl i ZdroweGeny.pl (medycyna) oraz mfind.pl (porównywarka ubezpieczeń), poinformował zarządzający funduszem Internet Ventures FIZ Tomasz Danis.

"Ostatnie miesiące to bardzo intensywny czas dla naszego funduszu. Cztery najnowsze projekty inwestycyjne to innowacyjne, błyskawicznie rozwijające się spółki, które podobnie jak w przypadku poprzednich inwestycji Internet Ventures, mają szansę w krótkim okresie czasu zostać liderami rynku w Polsce i rozpocząć ekspansję w regonie CEE" - powiedział Danis, cytowany w informacji spółki.

bDnfQzTX

StarBroker to platforma handlowo-komunikacyjna, ułatwiająca właścicielom nieruchomości nawiązanie współpracy z wybranymi przez siebie agentami nieruchomości, określenie warunków komercyjnych, a następnie pozwalająca ocenić współpracę przy transakcji. Założycielami serwisu są - powiązani m.in. ze spółką Excelead S.A. oraz agencją reklamową Bueller & Frye - David Rice oraz Michał Nowakowski, posiadający bogate doświadczenie w branży nieruchomości. Inwestycja docelowo ma objąć dofinansowanie spółki kwotą do 3 mln zł.

Drugą inwestycją jest SiDLY. Kwota inwestycji może sięgnąć 4 mln zł. SiDLY zajmuje się konstruowaniem innowacyjnych urządzeń przeznaczenia telemedycznego, skierowanych do osób będących pod stałą opieką medyczną, zarówno pacjentów instytucjonalnych, jak indywidualnych. SiDLY Care jest urządzeniem umożliwiającym stały pomiar parametrów medycznych.

Trzecim projektem, który otrzymał finansowanie Internet Ventures w wysokości kilku milionów zł, jest zdrowegeny.pl, platforma spółki Platforma Badań Genetycznych, która jest rozwijana w kierunku marketplace dla zamówień badań genetycznych dla odbiorców indywidualnych. Dostawcami badań są laboratoria, wyspecjalizowane w kierunku badań związanych z płodnością, rozwojem ciąży, nietolerancjami pokarmowymi, skłonnościami kardiologicznymi i onkologicznymi, czy chorobami wieku podeszłego.

Czwartą inwestycją Internet Ventures jest mfind.pl - porównywarka ubezpieczeń, wprowadzająca rewolucyjne zmiany na rynku ubezpieczeń online w Polsce. Jest to proste, szybkie i użyteczne narzędzie, którego celem jest optymalizacja budżetu ubezpieczeniowego klientów. Mfind uzyska od funduszu do 6 mln zł, co pozwoli na przyspieszenie rozwoju spółki.

bDnfQzUd

Wszystkie inwestycje zostały zrealizowane wspólnie z Krajowym Funduszem Kapitałowym, który w roli współudziałowca funduszy inwestycyjnych typu venture capital, wspiera inwestowanie w młode polskie firmy w fazie rozwojowej.

Grupa Private Equity Managers S.A. to grupa kapitałowa wyspecjalizowana w zarządzaniu różnymi klasami aktywów, w tym w funduszach venture capital. Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE, Turcji, Rosji, Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej.

bDnfQzUy
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(0)