Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gaz-System ma pozwolenia na budowę gazociągu Tworóg - Kędzierzyn-Koźle

0
Podziel się:
Gaz-System ma pozwolenia na budowę gazociągu Tworóg - Kędzierzyn-Koźle
bEsfIOVx

Gaz-System otrzymał niezbędne pozwolenia na budowę dla gazociągu Tworóg - Kędzierzyn-Koźle o długości 43,4 km i średnicy 1 000 mm, podała spółka. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

"Trasa gazociągu na odcinku 35,8 km będzie przebiegała przez województwo śląskie w gminach Tworóg, Wielowieś, Toszek i Rudziniec oraz na odcinku 7,6 km w Kędzierzynie-Koźlu w województwie opolskim" - czytamy w komunikacie.

Gaz-System zbuduje także węzeł gazowy w Tworogu. Zaprojektowano na nim śluzy nadawcze i odbiorcze tłoka, które umożliwią czyszczenie i konserwację gazociągów. Nowy gazociąg będzie połączony z projektowanymi gazociągami: Tworóg - Tworzeń oraz Zdzieszowice - Kędzierzyn-Koźle.

bEsfIOVz

Gazociąg Tworóg - Kędzierzyn-Koźle jest elementem zachodniej nitki korytarza gazowego Północ-Południe, inwestycji o statusie projektu o znaczeniu wspólnotowym (PCI) nadanym przez Komisję Europejską. Dzięki realizacji tego projektu zostaną zwiększone zdolności przesyłowe w regionie oraz nastąpi poprawa bezpieczeństwa i dywersyfikacja dostaw gazu ziemnego w kraju, przypomniano.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

bEsfIOWa
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)