Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Geotrans liczy na dalszą poprawę wyników, wzrost organiczny i przejęcia

0
Podziel się:
Geotrans liczy na dalszą poprawę wyników, wzrost organiczny i przejęcia
bEKfSIFx

Geotrans spodziewa się, że wyniki III i IV kwartału 2016 r. będą lepsze w ujęciu rok do roku. Spółka planuje rosnąć organicznie i przez akwizycje, a także wypłacać dywidendę, poinformował ISBnews prezes Przemysław Weremczuk.

"Wydaje mi się, że utrzymanie odnotowanej w I półroczu dynamiki zysku netto może być trudne. Nie przewiduję natomiast, żebyśmy tracili w kolejnych kwartałach albo nie byli w stanie generować w ujęciu rok do roku wyników przynajmniej na zbliżonym poziomie, jeśli chodzi o działalność operacyjną. Wydaje mi się, że kolejne dwa kwartały będą lepsze, niż analogiczne dwa kwartały w zeszłym roku" - powiedział Weremczuk w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że uwzględniając konsolidację przychodów i zysków przejętej niedawno Kompanii Elektrycznej, wiele wskazuje na to, że wyniki 2016 roku będą pozytywnie różnić się wobec osiągniętych w poprzednich latach.

bEKfSIFz

Spółka cały czas poszukuje nowych celów akwizycyjnych. W marcu br. spółka podpisała term sheet w sprawie przejęcia spółki Apanet.

"Proces jest w toku. Powinien się zamknąć - albo transakcją, albo brakiem transakcji - w najbliższym miesiącu" - powiedział prezes.

Aktualnie Geotrans nie pracuje nad przejęciami kolejnych spółek, jednak poszukuje atrakcyjnych dla siebie gruntów lub zakładów.

"Cały czas szukamy atrakcyjnych gruntów z decyzjami na odzysk, które moglibyśmy kupić. Chodzi o grunty pod budowę instalacji odzysku odpadów lub grunty, które już te instalacje posiadają. W przeciągu roku kalendarzowego od dzisiaj na pewno chcielibyśmy coś nabyć" - powiedział Weremczuk.

bEKfSIFF

Wskazał też, że jeśli spółka znajdzie bardzo atrakcyjny przedmiot przejęcia, to nie wyklucza emisji akcji w celu sfinansowania transakcji. Zaznaczył jednak, że dług jest dla spółki dużo bardziej atrakcyjną formą finansowania rozwoju.

We wzroście organicznym Geotrans skupia się na najważniejszych dla siebie kategoriach odpadów, czyli osadach ściekowych i ubocznych produktach spalania. Stara się pozyskiwać klientów w kolejnych województwach, a w tych, w których jest obecna, umacnia swoją pozycję.

Spółka chce także wypłacać dywidendę w kolejnych latach, podobnie jak w tym roku, kiedy wypłacono akcjonariuszom 0,2 zł na akcję.

"Chcielibyśmy ten poziom dywidendy lub rosnący utrzymać w kolejnych latach" - powiedział prezes.

bEKfSIFG

Geotrans jest firmą działającą na rynku ochrony środowiska, której działalność obejmuje zagospodarowanie odpadów poprocesowych, a w szczególności obsługę miejskich przedsiębiorstw wodociągów i kanalizacji w zakresie odbioru ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych oraz spółek z sektora energetycznego w zakresie odbioru i zagospodarowania ubocznych produktów spalania. Ponadto, Geotrans podejmuje rekultywacje terenów zdegradowanych oraz zamkniętych składowisk odpadów. Od sierpnia 2015 roku jest notowany na rynku NewConnect.

Kamila Wajszczuk

bEKfSIGa
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)