Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ghelamco z zatwierdzonym programem obligacji przygotowane do rozwoju

0
Podziel się:
Ghelamco z zatwierdzonym programem obligacji przygotowane do rozwoju
bETgpQcB

Warszawa, 02.02.20216 (ISBnews) - Po zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) prospektu emisyjnego Ghelamco Invest spółka planuje przeprowadzić kolejne publiczne emisje obligacji korporacyjnych w ramach IV publicznego programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 350 mln zł. Kolejne emisje to element przygotowania do udziału w rozwoju branży nieruchomości komercyjnych w Polsce, poinformowali przedstawiciele spółki.

"Kolejne emisje obligacji korporacyjnych Ghelamco Invest sp. z o.o. w Polsce wynikają z planów, jakie mamy na rozpoczynający się rok 2016 i konieczności pozyskania finansowania na rozpoczęte i planowane inwestycje. Obserwujemy duży potencjał branży nieruchomości komercyjnych w Polsce i chcemy być przygotowani do aktywnego uczestnictwa w tym rozwoju" - powiedział dyrektor finansowy i członek zarządu Jarosław Jukiel, cytowany w komunikacie.

"Obecnie w przygotowaniu znajdują się projekty komercyjne o łącznej powierzchni ponad 131 tys. m2 oraz rozpoczęto realizację nowych inwestycji, w tym projektów Sienna Towers i PKP Dworzec Gdański" - dodał dyrektor zarządzający Ghelamco CEE Jeroen van der Toolen.

bETgpQcD

Oferty publiczne skierowane do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych przeprowadzane w ramach programu obejmą, w zależności od potrzeb finansowych Grupy Ghelamco w Polsce, do 3,5 mln obligacji na okaziciela o wartości nominalnej 100 zł każda. Termin pierwszej emisji obligacji w ramach programu nie został jeszcze ustalony.

Globalnymi koordynatorami IV publicznego programu emisji obligacji są Pekao Investment Banking oraz Bank Pekao. Funkcję oferującego będzie pełnił, podobnie jak przy ofertach w oparciu o poprzedni prospekt, Pekao Investment Banking. Agentem emisji każdej serii będzie natomiast Bank Pekao.

Obligacje wyemitowane w ramach IV Publicznego Programu Emisji Obligacji będą, podobnie jak w przypadku poprzednich obligacji, zabezpieczone poręczeniem udzielonym przez Granbero Holdings Limited, jedynego wspólnika Ghelamco Invest, podano również.

Ghelamco Invest wyemitowała do tej pory obligacje korporacyjne o łącznej wartości nominalnej 1,268 mld zł, z czego obligacje o wartości 594,1 mln zł zostały już wykupione, w tym znaczną część przed terminem. Na dzień 30 czerwca 2015 roku kapitały własne Grupy Ghelamco w Polsce, tj. grupy kapitałowej Granbero Holdings Limited, wyniosły 517,3 mln euro, czyli ponad 2 mld zł, i stanowiły przeszło połowę sumy bilansowej Grupy. Wskaźnik LTV (ang. Loan to Value) liczony jako stosunek finansowania bankowego i z tytułu obligacji (zewnętrznego w stosunku do grupy kapitałowej Granbero Holdings Limited) do wartości projektów inwestycyjnych, zapasów i środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach wyniósł 50% (48% na dzień 31 grudnia 2014 roku), podsumowano w komunikacie.

bETgpQcJ

W ubiegłym tygodniu KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Ghelamco Invest w związku z ofertą publiczną oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym obligacji, emitowanych w ramach programu emisji obligacji, w którym łączna kwota nominalna obligacji emitowanych w okresie 12 miesięcy nie przekroczy 350 mln zł.

Ghelamco Poland to jeden z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz lider zrównoważonego budownictwa w Polsce. Firma specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych.

bETgpQde
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)