Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GISPartner: Nie ma podstaw prawnych czy faktycznych do ogłoszenia upadłości

0
Podziel się
GISPartner: Nie ma podstaw prawnych czy faktycznych do ogłoszenia upadłości
bEqiZanF

GISPartner uważa, że brak jest podstaw prawnych czy faktycznych do ogłoszenia jego upadłości, podała spółka. Wczoraj Qumak poinformował, że złożył wniosek o upadłość tej firmy.

"Zarząd GISPartner jednoznacznie stwierdza, że brak jest podstaw prawnych czy faktycznych do ogłoszenia upadłości spółki" - czytamy w komunikacie.

Jak podano, aktualne ataki pod adresem GISPartner wiążą się w ocenie zarządu tej spółki bezpośrednio z podjętą przez zamawiającego KZGW decyzją o odstąpieniu od realizacji przez Qumak Projektu ISOK, w zakresie Etapu V i potencjalnymi problemami Qumak z tym związanymi.

bEqiZanH

"Są to przede wszystkim: ryzyko wykluczania Qumak z przyszłych postępowań przetargowych (na podstawie art. 24 ust. 2a prawa zamówień publicznych), zapowiadane przez rzecznika prasowego KZGW naliczenie kar umownych oraz brak dalszych, planowanych przez Qumak przychodów z tego projektu" - czytamy dalej.

Zgodnie z kontraktem KZGW i Qumak, kary umowne w związku z odstąpieniem od umowy przez zamawiającego mogłyby potencjalnie wynosić nawet 30 % wynagrodzenia netto za wykonanie całego kontraktu, tj. ponad 15 mln zł, wskazano w informacji.

"Tłumaczy to nerwową reakcję Qumak, ponieważ może podważać przekazywane w ostatnich raportach komunikaty, zgodnie z którymi projekt ISOK nie będzie miał negatywnego wpływu na wynik finansowy. Ataki prasowe kierowane pod adresem GISPartner wydają się mieć na celu zbudowanie linii obrony Qumak w potencjalnym sporze z KZGW" - podano również.

Jak stwierdzono, działania Qumak nakierowane są na zdyskredytowanie GISPartner i doprowadzenie do nieudzielenia przez KZGW zamówienia na dokończenie projektu ISOK, w sytuacji, gdy GISPartner, korzystając ze wsparcia wiodącej spółki z branży IT, posiadającej uzupełniające kompetencje, oraz we współpracy z zamawiającym, jest gotów w krótkim czasie dokończyć projekt i przeprowadzić produkcyjne wdrożenie systemu ISOK. W ewentualnym sporze Qumak z KZGW fakt ten może mieć decydujące znaczenie, stwierdzono w komunikacie spółki.

bEqiZanN

GISPartner wyjaśnia, że faktycznie pozostaje z Qumak w sporze co do wzajemnych rozliczeń, jednak w ocenie GISPartner saldo tych rozliczeń wykazuje występowanie zadłużenia Qumak wobec GISPartner na kwotę przeszło 800 000 zł należności głównej.

GISPartner podkreśla, że jest zdolna i przygotowana merytorycznie i organizacyjnie oraz finansowo do produkcyjnego wdrożenia systemu ISOK. Wobec wysuwania "bezpodstawnych zarzutów" przez Qumak, spółka zapowiedziała podjęcie stosownych kroków prawnych.

Spółka podaje, że jest liderem w branży geoinformatycznej w kraju i z sukcesem dostarczał rozwiązania informatyczne dla systemów o zasięgu ogólnopolskim, jak np. Geoportal 2, Portal Geostatystyczny, czy wielu systemów wojewódzkich, powiatowych i miejskich.

bEqiZaoi
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)