Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gobarto zawarło umowę z Cedrobem dotyczącą zakupu ZM Silesia za 78 mln zł

0
Podziel się:

Gobarto zawarło z Cedrobem umowę rozporządzającą, której przedmiotem jest zakup 5 500 000 akcji spółki Zakłady Mięsne Silesia, poinformowała spółka. Gobarto na etapie umowy warunkowej informowało, że wartość transakcji wyniesie 78 mln zł.

Gobarto zawarło umowę z Cedrobem dotyczącą zakupu ZM Silesia za 78 mln zł
bEIXvWKZ

"Zawarcie uowy rozporządzającej zostało poprzedzone spełnieniem warunków zawieszających, tj.:

- uzyskaniem przez Cedrob oświadczenia o rezygnacji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa z wykonania prawa pierwokupu nabycia akcji ZMS;

- uzyskaniem odpowiednich zgód / zawarciem odpowiednich aneksów z bankami współpracującymi z ZMS w przedmiocie wyrażenia zgody na nabycie akcji ZMS przez spółkę" - czytamy w komunikacie.

bEIXvWLb

Gobarto i Cedrob zawarły, jako umowy towarzyszące, umowy licencyjne dotyczące znaków towarowych należących do Cedrob oraz umowy najmu i dzierżawy sklepów i nieruchomości związanych z zorganizowanymi częściami przedsiębiorstwa będących przedmiotem sprzedaży, dodano.

"Nabycie ww. aktywów wpisuje się strategię działania na lata 2015-2019" - podkreślono w komunikacie.

Gobarto (dawniej Polski Koncern Mięsny Duda) to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy ok. 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec. Spółka jest notowana na GPW od 2002 r. Należy do grupy kapitałowej Cedrob.

bEIXvWLC
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)