Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Goldman Sachs AM zaoferuje fundusze indeksowe ETF w Europie w I poł. 2019 r. 

0
Podziel się:

Warszawa, 07.06.2018 (ISBnews) - Goldman Sachs Asset Management (GSAM) planuje budowę biznesu funduszy indeksowych ETF (exchange traded funds) w Europie w odpowiedzi na obserwowany popyt ze strony klientów. Uruchomienie pierwszych funduszy ETF w Europie wstępnie planowane jest na pierwszą połowę 2019 r., podał GSAM. 

Goldman Sachs AM zaoferuje fundusze indeksowe ETF w Europie w I poł. 2019 r. 

"Ostateczny termin uruchomienia funduszy będzie zależał od popytu oraz warunków rynkowych. Funduszami zarządzał będzie specjalny zespół specjalistów w zakresie ETF. W swych europejskich produktach ETF GSAM planuje zaoferować klientom strategie inwestycyjne zbliżone do tych oferowanych na rynku amerykańskim, gdzie oferta funduszy ETF została uruchomiona w 2015 roku" - czytamy w komunikacie.

Nowym biznesem pokieruje z Londynu Peter Thompson, który właśnie dołączył do zespołu Goldman Sachs. Jest to menedżer z 17-letnim doświadczeniem w branży ETF, twórca niezależnej firmy inwestycyjnej Source ETF, która została nabyta przez Invesco w 2016 r., podano także.

"Widzimy silny popyt w tej kategorii i cieszymy się, że zaoferujemy europejskim klientom innowacyjną i efektywną kosztowo ofertę produktową. Dopełni ona nasze globalne szerokie kompetencje na przestrzeni różnych klas aktywów i będzie czerpała z doświadczeń szybko rosnącego biznesu ETF w Stanach Zjednoczonych. Peter wnosi do Goldmana wieloletnie doświadczenie. Był on pionierem na europejskim rynku ETF"- powiedział odpowiedzialny za segment klientów detalicznych w Goldman Sachs Asset Management Nick Philips, cytowany w komunikacie.

Obecnie aktywa w zarządzaniu amerykańskich funduszy ETF GSAM wynoszą ponad 8 mld USD, a w amerykańskiej ofercie ETF znajduje się 11 produktów obejmujących rynek akcji oraz rynek Fixed Income.

"Całkowita wartość aktywów nadzorowanych przez dywizję zarządzania inwestycjami Goldman Sachs wyniosła na koniec pierwszego kwartału 2018 r. 1,5 biliona dolarów. Przychody z zarządzania inwestycjami stanowiły 19% przychodów Goldman Sachs w 2017 roku. W pierwszym kwartale 2018 roku przychody te wyniosły 1,77 mld dolarów, co oznacza wzrost 18% r/r i 6% kw/kw" - podsumowano.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)