Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
18.06.2015 12:16

GPW liczy na kolejne prywatyzacje państwowych spółek

- Liczymy, że Skarb Państwa będzie nadal co jakiś czas dostarczał nowej płynności - mówił prezes giełdy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Newseria)
Paweł Tamborski, prezes GPW

Giełda Papierów Wartościowych (GPW) liczy, że Skarb Państwa nadal będzie wprowadzał swoje spółki na warszawski parkiet oraz sprzedawał resztówki już notowanych firm, poinformował prezes GPW Paweł Tamborski.

- Liczymy, że Skarb Państwa będzie nadal co jakiś czas dostarczał nowej płynności, jak np. Bank Pocztowy, z którym wiążemy duże nadzieje, czy sprzedawał bloki akcji już notowanych firm - powiedział Tamborski podczas Warsaw Capital Market Summit, organizowanego przez GPW.

Wskazał ponadto, że liczy na udział polskiej giełdy w prywatyzacji na Ukrainie. Sektor nieruchomości postrzega jako katalizator rozwoju gospodarki i liczy, że wkrótce na giełdzie mogłyby pojawić się nowe instrumenty dające inwestorom ekspozycję na ten sektor (REIT, czy list zastawne).

Wśród obiecujących segmentów prezes giełdy wspomniał również o rynku długu korporacyjnego. Dostrzega on poszukanie przez inwestorów jakościowego długu i w związku z tym liczy na rozwój tego segmentu przez giełdę.

Nowy minister skarbu Andrzej Czerwiński poinformował ostatnio, że prywatyzacja majątku Skarbu Państwa powinna odbywać się w konkretnym celu i zgodnie z założonym planem. W jego ocenie, należy systematycznie pozbywać się tzw. resztówek. Ocenił, że dobre i rentowne spółki, ważne dla gospodarki, jak Grupa Azoty, mogą spokojnie funkcjonować z udziałem państwa oraz że konieczne jest zachowanie kontroli nad spółkami strategicznymi, takimi jak PSE.

Tagi: finanse, bankowość, gpw, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz