Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
20.07.2018 08:27

Grupa Auga chce przedłużyć czas trwania oferty publicznej

Grupa Auga AB zdecydowała o rozpoczęciu procesu ubiegania się o przedłużenie okresu obowiązywania oferty publicznej, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

,,W świetle ogłoszenia o zawarciu umowy ramowej z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), która nastąpiła bardzo krótko przed zakończeniem oferty publicznej i zbiegając się z okresem wakacyjnym, zarząd spółki postanowił złożyć wniosek o przedłużenie okresu subskrypcji, aby społeczność inwestycyjna miała wystarczająco dużo czasu na dokonanie przeglądu inwestycji" - czytamy w komunikacie.

"Komunikowaliśmy się z wieloma inwestorami w całej Europie i poza nią w trakcie pre-marketing i roadshow. Jest oczywiste, że wiele osób w Europie przebywa obecnie na wakacjach i dlatego nie było możliwe udostępnienie tego wydarzenia w odpowiednim czasie. Naszym zdaniem wydłużenie czasu oferty to jedyny rozsądny krok do podjęcia, aby zapewnić wszystkim inwestorom równą szansę na ocenę ogłoszenia "- stwierdził prezes Kęstutis Juščius, cytowany w komunikacie.

Wcześniej Grupa Auga, jej główny akcjonariusz Baltic Champs Group, UAB, Kęstutis Juščius (ostateczny faktyczny właściciel akcjonariusza) i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) zawarli umowę ramową, na podstawie której EBOiR zapisze się na nowo emitowane akcje spółki w ofercie publicznej.

Auga oferuje łącznie do 80 mln akcji (w tym do 40 mln akcji nowej emisji). Przedział cenowy akcji Auga Group został ustalony na 0,45 - 0,50 euro. Nowe akcje spółki będą notowane na giełdzie w Wilnie i Warszawie.

Na początku roku Auga Group zdecydowała o rozpoczęciu procesu pozyskania dodatkowego kapitału poprzez ofertę publiczną akcji celem pozyskania 20 mln euro na finansowanie trwających przejęć i inwestowanie w dalszy rozwój biznesu. Intencją było przeprowadzenie nowej emisji do końca I połowy 2018 roku. Wówczas Auga podpisała umowę nabycia 100% kapitału zakładowego UAB Arginta Engineering za 6,4 mln euro.

Auga group jest jednym z największych pionowo zintegrowanych producentów żywności ekologicznej w Europie.

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz